Ciepłe kolory we wnętrzach – inspiracje

wnętrza w ciepłych kolorach

Ciepłe i modne wnętrze? Przepis na stworzenie takiego jest prosty. Wystarczy, że jedna z jego barw należy do grupy tych obecnie najmodniejszych. Kolory ciepłe, o których ostatnio jest głośno, to interesujące propozycje. Będzie więc wnętrze, w którym się znajdą, nie tylko ciepłym, modnym, ale też interesującym. Wśród różnych modnych teraz barw są trzy, które mogą zainteresować zwolenników ciepłej atmosfery wnętrz.

Spokojny i ciepły kolor we wnętrzu

Nie wszystkie ciepłe kolory należą do barw wyrazistych. Są i spokojniejsze ich warianty. Jednym z takich kolorów jest modny delikatny brąz. Przypomina swoim odcieniem kolor kawy z mlekiem. Taka barwa oraz kolor kremowy to idealne ciepłe kolory do wnętrz eleganckich. Koloru kawa z mlekiem może być dużo, może on znaleźć się na ścianach. Ociepla wnętrze, ale jest spokojny, więc nie męczy oczu. Takie wnętrze pozostanie ciepłe, nawet jak doda się do niego trochę chłodnych np. granatowych akcentów. Wspaniale wygląda w połączeniu z dodatkami różowymi. Można także do wnętrza, gdzie dominuje delikatny odcień brązu, dodać jedną z dwóch innych modnych barw. To kolor koralowy i miodowy odcień żółtego.

Modne, wyraziste kolory do ciepłego wnętrza

Te kolory mają w sobie więcej wyrazistości. Mogą się znaleźć i w spokojnym, eleganckim wnętrzu, ale nie powinno być ich wtedy dużo. Kolor koralowy to delikatniejsza wersja czerwieni. Podoba się nawet osobom, które na ogół nie lubią czerwonego. Najmodniejszy jest teraz koralowy z niewielką domieszką złota, czyli słynny Living Coral, ale w każdej wersji barwa ta jest modna i wygląda pięknie. Kiedy mają być same ciepłe kolory wnętrz, to łączy się taką barwę z delikatnym brązem albo kolorem kości słoniowej. Można też dodać koralowy do wnętrz szarych i białych. Druga propozycja to kolor miodowy. Jest to ciemny odcień żółtego. Modne jest zestawianie go z szarością. Wystarczy, aby był we wnętrzu zauważalny, a z neutralnego stanie się ono ciepłym. Zarówno żółty miodowy, jak i koralowy, warte są polecenia, kiedy potrzebne są ciepłe kolory we wnętrzu, które ma być optymistyczne. Warto mieć je we wnętrzach, jeśli ich kolorystyka ma poprawiać samopoczucie. Delikatny odcień koloru brązowego to dobry wybór na ściany. Wnętrze jest ciepłe i spokojne. Gdyby trzeba było wzmocnić wrażenie przytulności, to robi się to dzięki dodatkom. Koralowy i miodowy to bardziej wyraziste kolory i bardziej pogodne. W takich kolorach zazwyczaj są dodatki. Nie są to jednak barwy bardzo intensywne, więc jako wybór na jedną ze ścian, też się sprawdzą. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/poznaj-praktyczne-sposoby-na-ocieplenie-wnetrza-kolorem

Dodaj opinię