Domy drewniane – czy to dobry wybór?

Tylko na wakacje?

Wielu osobom domy z drewna kojarzą się tylko i wyłącznie z wakacyjnym wypadem nad morze, lub w góry, bo to właśnie w takich miejscach najłatwiej spotkać mikro domy z drewna, czyli tzw. domki letniskowe. Jednak jest grono osób, które decydują się na domy z drewna całoroczne, oraz mieszkanie tam, sami, lub z rodzinami.

Czy to rozsądne rozwiązanie?

Wiele osób mieszkających w Łodzi (i nie tylko) nawet nie wyobraża sobie życia w drewnianym domu przez cały rok, jednak jest grono konsumentów, którzy kochają drewniane domy i pragną w nich mieszać przez cały rok. To jak najbardziej realne, wiele firm na rynku oferuje domy drewniane, całoroczne, najróżniejszych wielkości, nie tylko małe domki, które przypominają letniskowe, ale i te duże, wzorowane na tradycyjnych domach.
Domy drewniane występują zarówno w wersji parterowej, jak i w wersji piętrowej, więc mamy szerokie pole do popisu.

dom-z-ceglyDomy drewniane mają sporo zalet, jedną z nich jest fakt, że ich budowa przebiega nieco szybciej niż budowa domu z betonu, lub cegły. Wiele osób jest również zdania, że wyglądają przytulniej. Nic dziwnego, w końcu wiadomo nie od dziś, że drewno wygląda pięknie i bardzo efektownie.

Wiele osób obawia się, że drewniane domy nie będą sprawdzały się podczas trudnych warunków atmosferycznych, jednak nie ma obaw, domy całoroczne zaprojektowane są tak, aby sprawowały się dobrze niezależnie od pory roku, w tej kwestii drewniane domy niczym nie różnią się od tych tradycyjnych, murowanych.
Kolejną zaletą drewnianych domów całorocznych jest to, że są one ekologiczne, więc zyskujemy nie tylko piękny dom, ale także satysfakcję z tego, że dbamy o naszą planetę.

Drewno użyte do budowy domu to także nasz wybór, wiele firm ma w swojej ofercie więcej niż jeden rodzaj drewna który używany jest do budowy domów całorocznych, to również dość duża zaleta tego typu rozwiązania.
Jeśli jesteśmy zainteresowani domem wykonanym z drewna to mamy do wyboru kilkadziesiąt firm oferujących swoje usługi w tym zakresie, z pewnością każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Chciałbyś kupić dom jednorodzinny w Łodzi lub okolicach? Sprawdź ofertę domów na sprzedaż w Łodzi umieszczoną na stronie firmy Tree Development Group.

Dodaj opinię