Jak dobrać kolor elewacji do zielonego dachu

jak wybrać kolor dachu

Dach w zielonym kolorze jest elegancki i zarazem oryginalny. Pasują do niego różne kolory ścian, w tym te, które wybiera się najchętniej. Dach jest ciemny i oryginalny. Ciemna zieleń to kolor chłodny i kojarzący się z naturą. Dla domu z zielonym dachem elewację wybiera się jasną. Może mieć ona barwę pogodną, ale niekoniecznie.

Zielony dach – elewacja biała i szara

Sprawdzi się połączenie zielonego dachu z białą elewacją. To jasny i neutralny kolor ścian. Taki budynek emanuje pogodą w chwilach, gdy oświetlają go promienie słońca. Biała elewacja ładnie wygląda w połączeniu z zielenią. Dla złagodzenia kontrastu mogą na elewacji pojawić się elementy w szarym kolorze. Gdy dom z zielonym dachem, jaka elewacja jest najlepsza – to jest jedno zagadnienie. Jeszcze ważna jest spójność wizualna. Kolor zielony musi pojawiać się na budynku gdzieś jeszcze albo w jego otoczeniu. Z tak oryginalnym dachem można połączyć szare ściany. Budynek prezentuje się elegancko i spokojnie. Problemem może być zbyt duży jego chłód, ponieważ łączy się dwa zimne kolory. Dlatego warto wybierać jasne odcienie szarości na ściany domu i łączyć je z akcentami koloru białego. Biel nie jest barwą ciepłą, ale rozpogodzi całość. Ociepleniu budynku posłuży wybór akcentów w brązowym kolorze. Zielony dach, biało-szara elewacja i brązowe akcenty to połączenie zapewniające najbardziej naturalny charakter budynku.

Żółty kolor elewacji domu z zielonym dachem

Pogodny kolor elewacji także będzie pasować do zielonego dachu. To ważne, bo nie każdemu odpowiada szarość czy biel na elewacji. Nie może być to jednak pomarańcz czy inny żywy kolor, nawet nie żółty, gdyby miał być intensywny. Kiedy ma dom zielony dach, jaka elewacja, to nie zależy jedynie od gustu. Trzeba wybrać taki kolor, który dobrze wygląda w połączeniu z zielonym dachem. Doskonałe połączenie to zielony dach i delikatnie żółta elewacja. Też jest to kolor jasny i spokojny, jak szarość czy biel, ale pogodny. To dobry wybór, kiedy lubi się tradycyjny, przyjazny i ciepły charakter budynku. Inne elementy budynku mogą być zielone, szare albo białe. Wyrazista kolorystyka ścian nie jest dobrym wyborem, ponieważ dach jest oryginalny. Nie ma co jeszcze bardziej wyodrębniać budynku z otoczenia. Dom nie powinien mieć też ciemnych ścian, bo przy ciemnym dachu wyglądałby ponuro. Najlepiej łączyć zielony dach i jasne, spokojne kolory elewacji. Delikatny żółty i biel to najbardziej lubiane kolory elewacji i znakomicie współgrają z zielenią. Szarość, jeśli jest jasna, to także znakomity wybór. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.rafil.pl/podkresl-zielony-dach-odpowiednim-kolorem-elewacji/

Dodaj opinię