Jak zamontować regipsy na poddaszu?

montowanie płyt kartonowo gipsowych na poddaszu

Wiele osób decyduje się na montowanie regipsów na poddaszu przede wszystkim po to, by docieplić budynek czy też położone wysoko mieszkanie. Czy jest to łatwe zadanie? Stosunkowo tak. Jednak należy pamiętać o tym, że każdy etap pracy trzeba wykonywać skrupulatnie oraz bardzo dokładnie.

Od czego zacząć montowanie regipsów?

Montowanie regipsów należy zacząć przede wszystkim od montażu stelaża. Płyty kartonowo – gipsowe koniecznie należy kłaść na stelażu z metalowych profili. Taki stelaż sprawia, że zabudowa jest dużo bardziej trwała oraz przede wszystkim wytrzymała. Taką konstrukcję pod regipsy, można zakupić już w komplecie. W skład takich kompletów wchodzą metalowe profile, wkręty do przykręcania płyt oraz specjalne wieszaki. Kupno takiego gotowego zestawu znacznie ułatwia wykonanie poszczególnych prac. Poza tym wówczas mamy również pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasowały. Stelaż z metalowych profili to podstawa. Nie można jednak zapominać również o tym, by wypełnić puste przestrzenie pomiędzy krokwiami. Wypełnia się je termoizolacją. Pod regipsy montowane na poddaszu należy również przykleić folię paroizolacyjną. Ma ona na celu zabezpieczenie skosów oraz sufitów przed skraplaniem się pary wodnej.

Jakie profile metalowe do stelażu wybrać?

Wybór odpowiednich profili do montażu regipsów na poddaszu, to podstawa dalszego sukcesu. Jakie rodzaje profili mamy do wyboru? Można zdecydować się na profile CD, które wykorzystuje się do budowy sufitu z regipsów właśnie na poddaszu. Profile UD są natomiast profilami przyściennymi oraz obwodowymi. Są one kompatybilne z profilami CD. Warte uwagi są również profile kapeluszowe. Można zastąpić nimi profile CD w miejscach, w których trzeba zastosować niewielką grubość zabudowy. Natomiast profile V są profilami typowo uzupełniającymi. Są one przeznaczone do montowania regipsów na skosach. Po wyborze odpowiednich profili i ich zamocowaniu, przychodzi czas na montaż samych regipsów. Na samym początku płyty przykręca się do sufitu. Później natomiast do ścian kolankowych, a dopiero w ostatnim etapie na skosach. Po ich przykręceniu praca jeszcze się nie kończy. Trzeba bowiem dokonać jeszcze szpachlowania. Trzeba wypełnić przede wszystkim szczeliny pomiędzy poszczególnymi płytami. Kolejnym etapem zabezpieczenia płyt, jest położenie na nie odpowiedniej gładzi. Następnie według własnego uznania, można pokryć regipsy farbą. Cały proces ich montowania nie jest skomplikowany, jednak należy trzymać się ścisłych wskazówek producentów, których produkty nabywamy. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/montaz-regipsow-na-poddaszu-porady-eksperta

Dodaj opinię