Konserwacja mebli z politurą i ich odnawianie

To, co szlachetne i piękne, zawsze wymaga dużej troski. Politurowane meble mogą stracić swoje piękno przez nieumiejętne obchodzenie się z nimi. Konieczne jest wtedy położenie nowej politury. Warstwa politury to szlachetne wykończenie mebli. Jeśli zostanie uszkodzona, to meble wyglądają źle. Można przykryć je obrusem czy serwetą. Lepszym rozwiązaniem jest odnawianie mebli z politurą. Mogą być to drobne albo poważniejsze prace naprawcze. Najważniejsze jednak to starać się nie uszkodzić politury.

Jak dbać o meble z politurą

Politura nie jest odporna na mocne promienie słoneczne. Najlepiej, żeby nie padały one bezpośrednio na tak wykończony mebel. Szkodzą jej także woda, alkohol oraz wysoka temperatura. Na blatach trzeba więc kłaść podstawki pod naczynia. Meble powinny znajdować się z daleka od źródeł ciepła. Wykończenie za pomocą politury wymaga konserwacji. Służą do tego specjalistyczne preparaty, czyli takie, które przeznaczone są do mebli z politurą. Nie należy stosować do takich mebli popularnych mleczek do drewna. Do konserwacji są specjalistyczne preparaty, a do ścierania kurzu wystarczy sucha ściereczka. Dzięki różnym specjalistycznym preparatom można także dokonać drobnych napraw. Warto się rozejrzeć w takich środkach, jak pojawi się jakaś niedoskonałość na politurze.

Jak odnawiać meble politurowane

Poważniejsze uszkodzenia wiążą się z koniecznością wymiany politury. Można skorzystać z usług firmy, która zajmuje się renowacją mebli. Są też osoby, które po tym, kiedy już dowiedzą się, jak odnowić meble z politurą, robią to samodzielnie. Jest to praca, którą można wykonać u siebie w domu. Wymaga jednak pewnej smykałki do takich prac, wiedzy i sporo cierpliwości. Najpierw trzeba pozbyć się starego wykończenia, co oznacza konieczność zeszlifowania politury. Nową kładzie się na suche i równe podłoże. Najlepiej kupić gotową politurę do mebli. Inna możliwość to własnoręczne jej przygotowanie. Politurę nakłada się szmatką, w którą wcześniej włoży się nieco waty. Kładzie się ją warstwami. Może wystarczyć ich kilka. Jest to czasochłonna praca. Ostatnią warstwę poleruje się, by zyskać wysoki połysk. Stare meble, jakie są w rodzinach od pokoleń, to często te wykończone politurą.Jeśli nie dbano o nie właściwie, mogą być uszkodzenia na politurze. Sporo pracy trzeba, by przywrócić im piękno i blask. Warte są jednak tego. Dzięki nim wnętrza prezentują się pięknie, ciepło i luksusowo. Wiedza, jak odnowić meble z politury może się też przydać, kiedy kupuje się używane meble. Te stare mogą nie być w idealnym stanie. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.vidaron.pl/poradnik/jak-odnawiac-meble-z-politura-poradnik

Dodaj opinię