Luksfery w aranżacji wnętrz

Luksfery kojarzą się ze starym stylem z czasów PRL-u, to właśnie wtedy były najbardziej popularne i dlatego mogą się źle kojarzyć. Przez to, że często, nawet do tej pory można spotkać je w budynkach, które od lat nie były remontowane. A teraz po prostu źle wyglądają. Jednak obecnie ponownie wchodzą do użytku. Co więcej, mogą całkiem ładnie się prezentować, jeżeli zostaną odpowiednio użyte i wyeksponowane.

Do jakiego pomieszczenia sprawdzą się luksfery?

Luksfery w zasadzie można użyć wszędzie. Najbardziej popularne są one w łazienkach, ale praktyczne będą również w kuchni. Ładnie mogą wyglądać również w salonie czy w pokoju. Luksfery można wykorzystać jako ściankę działową i w ten sposób wydzielić strefy w pomieszczeniu. Obecnie są wykonywane z innego typu szkła, dzięki czemu mają wysoką przepuszczalność światła. Dzięki temu pokój będzie wydawał się optycznie większy, ponieważ luksfery zapewnią więcej światła.

Luksfery w łazience

Właśnie w tym pomieszczeniu są najczęściej używane. Luksfery stosuje się często w łazienkach, dlatego że łatwo utrzymać ich czystość. Wszelkie zabrudzenia schodzą z nich bez problemu. Dodatkowo jest to materiał odporny na wilgoć, co jest niezmiernie ważne, szczególnie w pomieszczeniach gdzie jest ona wysoka. Ciekawym pomysłem będzie użycie ich jako ścianek do prysznica.

Kuchnia, a luksfery

Rzadko można spotkać luksfery w kuchni, a szkoda, bo sprawdzą się one w tym pomieszczeniu świetnie. Dzięki wysokiej odporności na wilgoć, ale również na niskie i wysokie temperatury, uszkodzenia chemiczne oraz mechaniczne jest to idealny materiał dla kuchni. Najlepiej sprawdzą się jako ścianka bezpośrednio za zlewem lub kuchenką, ponieważ te miejsca najbardziej narażone są na czynniki wymienione wcześniej. A dodatkowo uzyska się więcej światła, które zawsze się przydaje przy gotowaniu i zmywaniu.

Pokój i salon z luksferami

W tych pomieszczeniach szklane ścianki również będą się prezentowały bardzo dobrze. Bez znaczenia czy wnętrze jest duże, czy małe. Luksfery wniosą więcej światła, a w mniejszych pokojach dadzą efekt optycznego powiększenia. W salonie mogą stanowić ściankę, która oddzieli część dzienną od jadalnej. Jeżeli nie chcemy takiego efektu, wtedy mogą one stanowić tylko element dekoracyjny.

Luksfery jako element elewacji

Istnieją specjalne luksfery zewnętrze, które można użyć, aby zabudować różne elementy elewacji domu. Mogą pełnić nawet role okien. Jest to ciekawe rozwiązanie, ponieważ luksfery nie są w pełni przejrzyste. Dzięki temu wnętrze domu nie będzie widoczne dla osób na zewnątrz, a wpuszczą tyle samo światła co zwykłe okna.

 

Jest to materiał stosunkowo niedrogi, więc dzięki zastosowaniu luksferów można nieco zaoszczędzić. Jednak sam ich montaż jest niestety dosyć skomplikowany. Niestety nie można ich swobodnie przycinać na wymiar. Przez to nie zawsze dostosuje się je do każdej powierzchni. Aby prezentowały się jak najlepiej, warto poprosić o pomoc doświadczonych fachowców. Należy również pamiętać, że choć jest to materiał bardzo wytrzymały to wciąż, należy odpowiednio go zabezpieczyć i pielęgnować. Wtedy można mieć pewność, że luksfery będą wyglądały wyjątkowo przez długi czas.

 

Dowiedz się więcej o aranżacji wnętrz ze światłem z poradnika na https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jak-urzadzic-kuchnie-bez-okna-porady-eksperta

Dodaj opinię