Zastosowanie płyty z pianki rezolowej to termoizolacji

Płyty z pianki rezolowej produkowane są z żywicy rezolowej, która nie zawiera fluoru. Jest to obecnie bardzo znany materiał termoizolacyjny, który cechuje się energooszczędnością z niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Posiada wiele zastosowań, dlatego firmy budowlane wybierają właśnie ten materiał do izolacji różnych powierzchni. Jest to o najtańsza metoda dociepleń budynków od wewnątrz

Zastosowanie płyty z pianki rezolowej

Płyty z pianki rezolowej mają wszechstronne zastosowanie, wykorzystywane są do wykonywania izolacji murów trójwarstwowych, posadzek, dachów, ścian. Charakteryzują się dużą wytrzymałością na ściskanie (100 kPa). Płyty do izolacji posadzek wykonane są, w dwustronnej okładzinie z białego welonu szklanego, posiadają dużą odporność na chłonięcie wilgoci. Są wykorzystywane do renowacji posadzek w piwnicach, ponieważ wykazują wysoką izolacyjność, wpływając na ograniczenie całkowitego kosztu remontu.

Płyty posiadają również zastosowanie do izolacji ścian zewnętrznych metodą lekką mokrą. Pozwala to w budynkach zachować gzymsy a także piękne detale architektoniczne. Z tego względu są często wybierane zamiast płyt z wełny i styropianu przy wykonywaniu termomodernizacji fasad obiektów objętych ochroną konserwatorską. Bardzo dużą popularnością cieszą się, jako termoizolacja loggi balkonowych, w przypadku wąskich balkonów, uzyskując więcej wolnych centymetrów, niż w przypadku użycia styropianu lub wełny.

Płyty z pianki rezolowej w mikroperforowanej okładzinie zawierającej aluminium zapewniają doskonałą izolację wewnętrzną ścian. Są przeznaczone np. do ścian żelbetonowych posiadających bardzo niskie przenikanie pary wodnej. Ten materiał izolacyjny znajduje zapotrzebowanie również do docieplania fasad wentylowanych. W takim przypadku stosowana jest pianka rezolowa, obustronna okładzina z folii aluminiowej i pokryta farbą w czarnym kolorze, który sprawia, że poprzez szczeliny nie widać termoizolacji.

W przypadku izolacja ścian wewnętrznych stosowana jest także płyta z pianki rezolowej połączona z płytą kartonowo-gipsową, która jest jednostronnie zabezpieczona białym welonem szklanym. Materiał ten sprawdza się w przypadku termoizolacji obiektów, w których nie ma możliwości stosowania termoizolacji od zewnątrz.Ten typ płyty wykorzystywany jest do izolacji klatek schodowych, w których musi być zachowana wymagana szerokość przejścia.

Dlaczego płyty z pianki rezolowej zdobyły tak dużą popularność i uznanie?

Płyty z pianki rezolowej są doskonałym materiałem termoizolacyjnym zarówno do obiektów w renowacji jak i do nowych budynków. Ich ważną zaletą jest zapewnienie nawet do 8% więcej przestrzeni użytkowej na takich powierzchniach jak tarasy i balkony. Płyty są łatwe w instalacji i obróbce. A co bardzo istotne dla wielu ludzi spełniają wymagania, jakie są stawiane materiałom do zastosowania w budownictwie energooszczędnym. Kolejną korzyścią, jakie zapewnia ten materiał to możliwość docieplania domów z małym okapem, co przynosi wymierne efekty w postaci zmniejszenia kosztów na części wykończeniowe przy balkonach i oknach. Płyty z pianki rezolowej są bezpieczne dla naturalnego środowiska oraz osób zajmujących się ich układaniem. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://matbau.com/sklep/produkty/elewacje-systemy-ocieplen/plyty-izolacyjne-z-pianki-rezolowej/

Dodaj opinię