Obudowana narożna wanna – poradnik krok po kroku

jak zabudować wanne

Wanna narożna pojawia się w łazienkach małych i dużych. W klasycznych salonach kąpielowych, jak i w surowych wnętrzach nowoczesnych. Jest sposobem na ergonomiczne wykorzystanie powierzchni, jeżeli tej ostatniej nie ma w łazience zbyt wiele. Poza tym wanna z obudową narożna pozostaje stylowym dodatkiem do każdej aranżacji.

Wanna z obudową narożna – kiedy się na nią zdecydować?

Obudowana wanna narożna sprawdzi się w wielu łazienkach, nie tylko tych o niewielkich rozmiarach. Przyda się każdemu, kto lubi długie, wypełnione komfortem kąpiele. Wybierając model z dodatkową półką, zyskuje się praktyczny dodatek do zabiegów pielęgnacyjnych, wykonywanych w zaciszu własnego domu. Zadowoleni będą najmłodsi członkowie rodziny, wykorzystujący czas kąpieli do licznych zabaw. Wanna narożna obudowana jest bardziej minimalistyczna niż jej wolnostojące odpowiedniki. Gładką powierzchnię zabudowy łatwo utrzymać w czystości, nie trzeba też przejmować się kurzem zgromadzonym na elementach instalacji łazienkowej. Rury i odpływy znajdują się za obudową. Nie psują zatem widoku i są chronione przed zanieczyszczeniami. Warto też przypomnieć, że zabudowaną wannę narożną poleca się szczególnie posiadaczom niewielkich łazienek. Nie wykorzystując zbyt wiele miejsca, zyskują wyposażenie umożliwiające zażywanie relaksujących kąpieli.

Jaka powinna być wanna narożna obudowana?

Wanny narożne mają z reguły podobny kształt, wiele z nich łączą też zbliżone wymiary. Każda z nich może jednak wyglądać zupełnie inaczej. Zasadnicze znaczenie ma materiał, z którego powstała obudowa. Tradycyjnie używanym w tym celu płytkom wyrosła konkurencja w postaci tworzyw sztucznych oraz szkła. Tego rodzaju wanna narożna obudowana jest łatwa w montażu, co przekonuje coraz większe grono konsumentów. Rzadziej spotykaną alternatywą pozostaje natomiast drewno. Wykorzystanie go do zabudowy wanny narożnej jest o tyle skomplikowane, że do zaokrąglonego kształtu tej ostatniej trudno dopasować sztywne deski. Zdecydowanie mniej problematyczne pozostaje ułożenie mozaiki. Jeżeli ktoś się na nią zdecyduje, warto od razu zastosować ją w innej części łazienki. Na przykład na blatem z umywalką czy przy toalecie. Aranżacja będzie wówczas nieprzypadkowa, za to przyjemniejsza dla oka.

Wanna narożna potrzebuje obudowy, dzięki której wygląda po prostu lepiej. Jeżeli inwestuje się w produkt z hydromasażem, najlepiej skorzystać z zabudowy łatwej do zdjęcia. Serwis czy ewentualna naprawa przebiegają wówczas sprawniej. Chociażby dlatego, że nie trzeba kuć płytek. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/obudowa-wanny-naroznej-plyta-gipsowa-instrukcja-krok-po-kroku

Dodaj opinię