Sposoby układania wykładzin

wykladziny-do-hal

Wykładziny w rolkach to szybki sposób na estetycznie prezentującą się podłogę. Można kupić je dzisiaj w wielu różnych wariantach i dopasować do aranżacji wnętrza w kuchni, salonie, biurze czy hotelu, ponieważ mają wszechstronne zastosowanie. Do wyboru jest również kilka metod montażowych – na jaką technikę warto się zdecydować?

 

 Istnieją cztery główne sposoby montażu wykładzin dywanowych i PCV, a mianowicie układanie swobodne, czyli bez mocowania wykładziny do podłoża, przyklejenie taśmą obustronnie przylepną, przyklejenie z wykorzystaniem klejów wodorozpuszczalnych oraz klejów profesjonalnych. Warto pamiętać o tym, że w celu zachowania gwarancji konieczne jest przyklejenie wykładziny na całej powierzchni.

 Układanie swobodne

Ta metoda najlepiej sprawdza się w małych i rzadko uczęszczanych pomieszczeniach, gdzie ma być ułożony tylko jeden arkusz wykładziny. Minusem jest to, że może się ona marszczyć, a także jest narażona na szybsze zużycie się. Plusem jest szybki i łatwy proces montażu.

Przyklejenie taśmą obustronnie przylepną

To metoda na szybkie ułożenie wykładziny, która jest wtedy odpowiednio zabezpieczona przed przesuwaniem się, ale w przypadku dużych obciążeń także może się marszczyć.

Przyklejenie wykładziny klejami

Klejenie zaleca się w przypadku pomieszczeń większych niż 20 metrów kwadratowych oraz często odwiedzanych. W przypadku klejów profesjonalnych można uzyskać najwyższą wytrzymałość i trwałość wykładziny, niemniej jednak montaż jest wtedy już nieco trudniejszy i dłuższy.

wykladziny-do-garazu

Montowanie wykładziny samodzielnie

Warto również wspomnieć na koniec, że wykładziny wcale nie trzeba montować we własnym zakresie – dzisiaj coraz więcej firm zajmujących się ich sprzedażą oferuje swoim klientom usługę wraz z montażem, często w cenie.

Z montażem można zamówić między innymi wykładziny Carpet Concept oraz innych dobrych marek, przykładowo Dickson czy Voxflor. To często wybierana usługa w przypadku przestrzeni komercyjnych i biurowych, ale także można zamówić ułożenie wykładziny do domu. Adresy firm i sklepów można znaleźć już teraz on-line. Szeroką ofertę wykładzin producenta Carpet Concept, połączoną z usługami montażu, znaleźć można pod adresem http://www.wykladzinywapol.pl/polecane-produkty/carpet-concept.

Dodaj opinię