Wykładziny przemysłowe i ich zastosowanie

Pomieszczenia przemysłowe wszelkiego rodzaju na przykład fabryki czy magazyny potrzebują wykładzin o wyjątkowej charakterystyce. Przede wszystkim materiał stosowany w miejscach tego typu musi być odporny na ścieranie oraz wgniecenia, które mogą być spowodowane użytkowaniem ciężkich maszyn przemysłowych.

Poza tym wykładziny przemysłowe muszą być również odporne na różnego rodzaju substancje chemiczne oraz wahania temperatury. Ponadto dobra wykładzina przemysłowa jest antypoślizgowa i posiada odpowiednie atesty na łatwopalność. Wszystko po to, aby zapewnić osobom z nich korzystającym maksymalne bezpieczeństwo.

Podstawowe zadania wykładzin przemysłowych07

Podstawową funkcją wykładzin przemysłowych jest oczywiście podnoszenie poziomu bezpieczeństwa i komfortu pracy. Pełnią one wiele różnych zadań. Wykładziny przeciwzmęczeniowe skutecznie redukują zmęczenie, a przy tym minimalizują ryzyko poślizgnięcia się czy przewrócenia.

Ciekawą propozycją są także specjalnie wyprofilowane maty antypoślizgowe z PCV, które mają formę płytek. Dzięki nim skutecznie można ochronić pracowników przed poślizgnięciem się. W sklepach znaleźć można też wykładziny przemysłowe o właściwościach antystatycznych, które dobrze sprawdzają się w miejscach, gdzie istnieje ryzyko porażenia prądem elektrycznym. Za sprawą specjalnej warstwy izolacyjnej praca na nich jest bezpieczna.

Poza tym warte uwagi są też wykładziny przemysłowe o właściwościach tłumiących hałas i inne nieprzyjemne dźwięki. Wprawdzie nie są one w stanie zupełnie wyeliminować hałasu, ale dzięki specjalnym membranom poziom hałasu w pomieszczeniu znacznie spada.

Ponadto w szpitalach oraz innych jednostkach zorganizowanej opieki medycznej często stosowane są specjalistyczne wykładziny o właściwościach dekontaminacyjnych. Dzięki nim bez większego problemu można w budynku utrzymać porządek i higienę. Nowością na rynku są też wykładziny przemysłowe o właściwościach antybakteryjnych. Dobrze sprawdzają się w szpitalach, hotelach czy restauracjach.

Dodaj opinię