Czy każdy kolor elewacji pasuje do antracytowego dachu?

jaka elewacja do antracytowego dachu

Antracytowe dachy zyskują coraz większą popularność. Stosowane są zarówno przez osoby, które dopiero budują swój dom, jak i przez osoby, które pragną zmienić swoje pokrycie dachowe, zniszczone w wyniku działania czynników atmosferycznych oraz szeregu innych czynników. Budując dom, jego właściciele nierzadko zastanawiają się nad tym, jaki kolor elewacji powinni zastosować w swoim przypadku. Antracyt to kolor, który stanowi wynik połączenia grafitu i szlachetnej zieleni. Nie jest to więc łatwe zadanie.

Czy każdy kolor elewacji pasuje do antracytowego dachu?

Wiemy już, jak wygląda antracytowy dach. Jaka elewacja będzie jednak dla niego najlepsza? Przede wszystkim jasna i czysta. Stawiać powinniśmy w tym przypadku na odcienie bieli oraz beżu. Możliwe są także do zastosowania jasne odcienie szarości, jednak warto pamiętać, aby umieszczać ten kolor wyłącznie na niektórych elementach, gdyż elewacja może się zlewać i wyglądać przytłaczająco. Jeżeli zdecydujemy się na kolor szary, wówczas wybierajmy bardzo jasne odcienie. Co ciekawe, w wynikach wyszukiwania bardzo często spotkać można frazę ,,dach antracyt jaka elewacja”, co oznacza, że zastosowanie takiego koloru dachu wcale nie musi oznaczać łatwego zadania.

Jakie materiały wykorzystać do wykonania elewacji?

Oczywiście ciemny kolor to coś, co wyróżnia dach antracytowy. Jaka elewacja powinna zostać wykorzystana, aby efekt był atrakcyjny i zadowalał właścicieli budynku? Tak naprawdę zdecydować można się w tym przypadku zarówno na pomalowanie elewacji tradycyjną farbą dostępną w każdym sklepie budowlanym lub też można zdecydować się na coś trwalszego i odporniejszego na działanie czynników zewnętrznych. Do takich propozycji zaliczamy wszelkiego rodzaju kamienie oraz gresy do stosowania zewnętrznego. O ile do dachów w kolorze rudym, czy brązowym pasuje wiele kolorów elewacji, tak w przypadku dachu w kolorze antracytowym elewacja z pewnością na zawsze pozostanie w kolorze białym, jasnoszarym lub beżowym. To małe pole do popisu dla prawdziwych fanów sztuki wnętrzarstwa, dlatego warto postawić na elewację wykonaną z kamienia lub gresu. Co prawda jest to znacznie droższe od tradycyjnej farby rozwiązanie, jednak dzięki temu możemy mieć pewność, że dom przez lata będzie prezentował się doskonale, a szkodliwe czynniki, takie jak wysoka lub niska temperatura, czy kwaśne opady nie zniszczą powłoki malowania i nie wpłyną negatywnie na wygląd naszego domu. Warto więc rozważyć wszystkie kwestie i podjąć świadomą i racjonalną decyzję.  Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/jaki-kolor-elewacji-wybrac-do-antracytowego-dachu

Dodaj opinię