Dlaczego warto stosować w domu zlewozmywaki 1,5 komorowe?

sposób-zarządzania-nieruchomościami

Zlewozmywak to jedno z najważniejszych urządzeń, jakie musi znaleźć się na wyposażeniu nowoczesnej kuchni. Pozornie może się wydawać, że jego wybór jest bardzo prosty i oczywisty. W praktyce jednak istnieje wiele czynników, które mogą sprawić, że wybór zlewozmywaka powinien być dokładnie przemyślany. Jak to zrobić, aby zlew spełnił wszystkie oczekiwania domowników?

Oszczędność miejsca w kuchni

Podstawową kwestią jest przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji w kuchni. W kawalerkach zazwyczaj blaty kuchenne nie są zbyt duże, dlatego większość osób szuka oszczędności przestrzeni. Na rynku dostępne są zlewozmywaki jednokomorowe, dwukomorowe, a także 1,5 komorowe. Duże zlewy są przeznaczone dla osób często zmywających naczynia, które nie używają zmywarki.

Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy z kuchni korzysta cała rodzina. Zlewozmywaki jednokomorowe mogą być zbyt mało funkcjonalne, nawet dla osób mieszkających samotnie. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór zlewozmywaka 1,5 komorowego. Nie zajmuje wiele miejsca na blacie, a dodatkową komorę można wykorzystać na wiele sposobów.

Szeroka funkcjonalność małej komory

Zlewozmywaki 1,5 komorowe to doskonałe rozwiązanie dla osób oczekujących dużej funkcjonalności urządzeń kuchennych zamontowanych na małej przestrzeni. Dodatkowa komora jest zazwyczaj wyposażona w odpływ, dzięki czemu można się nią posługiwać jako narzędzie pomocnicze przy wykonywaniu różnych codziennych czynności.

Wygodne mycie naczyń lub namaczanie

Mała komora w zlewozmywaku jest przydatna podczas mycia naczyń. Można za jej pomocą oddzielić sztućce lub ostre przedmioty od pozostałej części naczyń używanych podczas przygotowywania posiłków. Zlewozmywaki 1,5 komorowe mogą służyć do oddzielania naczyń podczas mycia w kilku etapach. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku konieczności namaczania niektórych przedmiotów przed właściwym myciem, na przykład, mocno zabrudzonych sztućców.

Rozmrażanie produktów spożywczych

Zlewozmywaki 1,5 komorowe mogą być przydatne podczas rozmnażania żywności, na przykład mięsa, z którego może być automatycznie odprowadzona woda. W ten sposób nie zajmujemy cennego miejsca na blacie, a jednocześnie zachowujemy higienę w trakcie pracy. W mniejszej komorze można także przemyć owoce albo warzywa przed wykorzystaniem ich do przyrządzania potraw lub bezpośrednio przed podaniem na stół.

Oszczędność środków czyszczących

Kolejną zaletą zlewozmywaków 1,5 komorowych jest możliwość tymczasowego odłożenia środków czyszczących bez potrzeby spłukiwania ich ze szczotki lub gąbki. Można w ten sposób zmniejszyć wykorzystanie preparatów, jak również ograniczyć zużycie wody. Mniejsza komora w zlewie może również z powodzeniem zastąpić sitko podczas wielu prac wykonywanych w kuchni.

Różne sposoby montażu zlewów

Podczas wyboru zlewu bardzo ważne są względy estetyczne oraz sposób montażu. Na rynku dostępne są zlewozmywaki wpuszczane w blat, podwieszane oraz nakładane na szafkę. Wybór zależy od rodzaju zabudowy kuchni oraz preferencji związanych z wyglądem elementów wyposażenia. Montaż zlewozmywaków nakładanych jest łatwiejszy niż modeli wpuszczanych. Wystarczy dobrać ich wymiary do rozmiaru mebli, a całą instalacją można przeprowadzić samodzielnie na podstawie dołączonej instrukcji obsługi.

Duży wybór w Kuchinox.pl

Wiele zlewozmywaków 1,5 komorowych wysokiej jakości ma w swojej ofercie Kuchinox. Można tu znaleźć zlewy różnego rodzaju, w różnych kolorach i kształtach. Dzięki temu można je łatwo dostosować do wielu stylów aranżacji kuchni, a także sprawić, że przygotowywanie posiłków będzie szybsze i łatwiejsze w każdym domu.