Jak wybrać baterię kuchenną?

Nowoczesne baterie kuchenne odznaczają się bardzo dobrą jakością i szerokim wyborem. Podczas zakupu zastanówmy się, jaki model spełni nasze oczekiwania. Na rynku znajdziemy sporo opcji, co przyprawić może o zawrót głowy. Jak wybrać baterie kuchenne? O czym pamiętać? Na jaki model postawić?

Jak wybrać baterię kuchenną?

Baterie kuchenne różnią się między sobą funkcjami, wielkościami i wyglądem zewnętrznym. To część wyposażenia w kuchni, jaka jest eksploatowana dosyć często, dlatego powinna bazować na dobrej jakości. Podczas doboru trzeba mieć na uwadze kształt baterii, jej wielkość, miejsce montażu, sposób sterowania, czy też kolorystykę. Jeśli chodzi o sposób montażu, w tym wypadku wybieramy baterie stojące lub ścienne. Te pierwsze montuje się na blacie lub w otworze zlewozmywaka. Aktualnie to najbardziej popularne modele, które ładnie się prezentują. Montaż dodatkowo jest łatwy, a wymiana po pewnym czasie na inny model nie będzie kłopotem. Jeśli chodzi o naścienne baterie, w tym wypadku są one przykręcane do złączy ciepłej i zimnej wody, jakie wychodzą ze ściany.

Baterie dwu- i jednouchwytowe

Kolejny podział obejmuje baterie jedno oraz dwuuchwytowe. Te pierwsze można obsługiwać jedną ręką, co wpłynie na większą funkcjonalność. Posiadają jeden uchwyt, za pomocą którego dobierzemy rodzaj strumienie i temperaturę wody.  Baterie dwuuchwytowe natomiast to takie, gdzie znajdują się dwa pokrętła do mieszania wody.

Kuchenna bateria musi cechować się praktycznością. Służy do mycia produktów żywnościowych, naczyń, czy napełnienia wody w garnku. Na uwagę zasługuje zatem większy zasięg niż w przypadku baterii łazienkowych. Nie zapominajmy także o wylewce. Dzieli się ona na ruchome, nieruchome, kilku lub jednouchwytowe, wysokie oraz sprężynowe.

Modele termostatyczne kontra bezdotykowe

Sporym zainteresowaniem cieszą się baterie bezdotykowe, które włączają się wtedy, gdy wykryją w pobliżu obiekt. Automatycznie dozują wodę o danej temperaturze i sile strumienia, co jest sporą wygodą dla użytkownika. Zaletą jest oszczędność, gdyż woda nie leje się niepotrzebnie. Nieco inną opcją są baterie termostatyczne z dwoma pokrętłami. Jeden z nich służy do ustawienia siły strumienia, a drugi temperatury wody. W efekcie do obsługi potrzebna jest jedna ręka, a oszczędność w tym przypadku także jest cenna. Układ automatyczny dokładnie pilnuje danej temperatury i jest niewrażliwy na wahania ciśnienia wody zimnej oraz ciepłej.
Funkcjonalne baterie kuchenne powinny dawać nam wygodę każdego dnia. Producenci oferują coraz nowsze rozwiązania, jakie sprawdzą się w każdej kuchni. Na uznanie zasługują modele termostatyczne oraz bezdotykowe, które cechują się oszczędnością wody. Wybór baterii kuchennej wśród tylu ciekawych opcji nie jest łatwym zadaniem. Pamiętać należy o dobrej jakości, solidnym wykonaniu i ciekawej kolorystyce dopasowanej do aranżacji wnętrza. Praktyczna bateria działa wydajnie i jest prosta w montażu. Najpopularniejszym rozwiązaniem są stojące modele, które spełnią swoją rolę w każdej kuchni.