Jaką kabinę prysznicową wybrać do własnej łazienki?

W aranżacjach łazienek liczy się przede wszystkim oszczędność miejsca, prowadząca do mniejszej płatności za całą nieruchomość. W takich warunkach nie traci się jednak jakości życia, a można wręcz ją zwiększyć, przez wprowadzenie optymalnych pomysłów, sprzyjających domownikom. W łazience bardzo ciekawie spisze się kabina prysznicowa. Dlaczego? Poniżej znajdziesz kilka słów wyjaśnienia i dowiesz się, na jaką kabinę najlepiej postawić.

Jaką kabinę prysznicową wybrać do własnej łazienki?

Szczególnie popularne są kabiny prysznicowe w wersji wolnostojącej. Nie posiadają najczęściej brodzika, ale są od razu powiązane z podłożem. Da się je zatem wkomponować w niezbyt wysokie pomieszczenia, dowolnie konfigurować wielkość, rodzaj odpływów, itp. Wolnostojąca kabina prysznicowa nie ma żadnych ograniczeń pod kątem designu, zajmuje jednak stosunkowo więcej miejsca, co stanowi kłopot dla osób pragnących oszczędzać na metrażu. W większości przypadków kabinę wolnostojącą domownicy mogą złożyć samodzielnie, co mocno upraszcza sprawę kosztów wynajęcia wykwalifikowanego specjalisty.

stylowa kabina prysznicowaNiestety wydatek ponosi się w zakresie dostosowania instalacji wodnej. Wolnostojąca kabina prysznicowa to wersja najdroższa, a jaka jest najtańsza? Oczywiście prysznic typu wnękowego. Wystarczą tutaj tylko ładne drzwiczki, chroniące prywatność domowników i właściwie zaprojektowany odpływ. Zdecydowanie ekonomiczne rozwiązanie, dające wiele satysfakcji z właściwego zagospodarowania przestrzeni. W większości łazienek wnęki niestety nie występują, zatem pośrednie rozwiązanie, wpływające na ekonomizację inwestycji w codzienną higienę to opcja narożna kabiny prysznicowej. W tej wersji drzwi rozsuwają się głównie po półokręgu. Istnieje jednak szansa dopasowania różnych kształtów, tj. kwadrat, geometria nieregularna. Ostatni rodzaj kabiny prysznicowej jest hitem sprzedażowym u producentów, zajmujących się tematem wyposażenia łazienki. Wanna zdecydowanie przegrywa z prysznicem, ponieważ zajmuje zbyt wiele miejsca, nie jest ekonomiczna w długim terminie. W kabinach prysznicowych nie ma najmniejszych trudności z wejściem, co jednak przy wannach się zdarza.

Na podsumowanie

Artykuł sprecyzował najnowsze rozwiązania branżowe. Dzięki nim powinieneś szybko wybrać właściwą dla siebie opcję, a tym samym oszczędzić przynajmniej trochę pieniędzy na aranżacji łazienki. Wiele kabin złożysz we własnym zakresie, co wydaje się sporą zaletą. Na koniec zapraszam do serwisu Deante.pl jeśli chcesz się przekonać czym charakteryzuje się najwyższej klasy kabina prysznicowa

Następny artykuł >
Biała klasyka

Dodaj opinię