Jaki kolor elewacji do okien antracytowych?

kolor elewacji do antracytowych okien

Antracytowe okna to wyrazisty akcent na ścianach zewnętrznych. Taki nasycony kolor wymaga raczej stonowanej oprawy. Rosnąca popularność antracytowej stolarki okiennej skłania do przeanalizowania, które elewacje będą dla niej najlepszym tłem. Oczywistym rozwiązaniem wydają się kontrastujące odcienie bieli. Jednak poza nią do wyboru jest kilka innych pomysłów. Nieco żywszych, ale jak najbardziej trafionych.

Brązowy kolor elewacji do antracytowych okien

Antracyt dobrze komponuje się z wieloma odcienia brązu. Warto o tym pamiętać, wybierając kolor elewacji do antracytowych okien. Na ścianach pokrytych stonowaną bielą, można umieścić dekoracyjne akcenty w postaci drewnianych desek czy płytek elewacyjnych o barwie piasku. To tylko dwa przykłady sprawdzonych rozwiązań dla posiadaczy ciemnoszarej stolarki okiennej. Wybrane świadomie i umieszczone w strategicznych częściach elewacji, takie dodatki mają moc odmienienia domu. Poprawiają jego proporcje. Będąc jednym z kolorów ziemi, brąz ociepla budynek i dodaje mu domowego charakteru. Czy jest to najlepszy kolor elewacji do okien antracyt? To zależy, głównie od zastosowanego odcienia. Im jest on ciemniejszy, tym mniej powierzchni ściany powinien pokrywać. Jasne warianty, takie jak beż czy barwa piasku, stosuje się swobodniej.

Nasycony kolor elewacji do okien antracyt

Czerwony, pomarańczowy, żółty czy niebieski. Antracyt dobrze komponuje się z wyrazistymi barwami. W wielu sytuacjach wręcz domaga się rozjaśnienia przez dynamiczny kolor. Jednak to, co sprawdza się w aranżacji wnętrz, w przypadku wyboru elewacji wymaga szczególnej rozwagi. Szukając inspiracji, należy pamiętać, by mocno nasycone barwy stosować z umiarem. Jaki kolor elewacji do antracytowych okien będzie zatem najlepszy? Jako baza dobrze sprawdzi się wspomniana biel lub jasny odcień szarości. Do nich można dobrać czerwone czy granatowe dodatki w postaci pasków na ścianie, wnęk czy wykuszy. Podobnie jak opisany powyżej brąz, także nasycone barwy najlepiej potraktować jako dekoracje. Niezmienna pozostaje natomiast odpowiedź na pytanie, jaka elewacja do antracytowych okien będzie najlepsza? I jest to biel, a konkretniej przeróżne jej warianty. Inwestorzy mają tu szeroką paletę odcieni. Od typowej śnieżnej bieli, przez pożółkły krem, aż po cappuccino. Każdy z nich będzie stanowił doskonałą oprawę dla antracytowych profili okiennych. Chętniej wybierane są nieco ciemniejsze odmiany bieli. Stanowią mniejszy kontrast względem otoczenia, a na takiej elewacji zanieczyszczenia są słabiej widoczne. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/kolor-elewacji-a-okna-w-kolorze-antracytu-4-oryginalne-aranzacje

< Poprzedni artykuł
Taborety z pieńków – DIY
Następny artykuł >
Karmnik DIY – jak go zrobić?

Dodaj opinię