Jaki zlewozmywak wybrać? Mini poradnik

Kupowanie zlewozmywaków do swojego nowego mieszkania jest ważną częścią jego urządzania. Zlew jest elementem najczęściej używanym w każdej kuchni. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby wybrać taki, który będzie nie tylko bardzo trwały, ale również reprezentacyjny. Istnieje wiele różnych tradycyjnych zlewów, które mamy do wyboru.

W tej grupie znajdują się zlewy ze stali nierdzewnej, porcelany, żeliwa i kamienia. Nowoczesna technologia umożliwiła również produkcję granitowych zlewozmywaków kompozytowych. Wiele osób uważa je za najlepszy wybór dla swojej luksusowej kuchni.

Kompozytowe zlewozmywaki

Zlewozmywak granitowy, inaczej nazywany kompozytowym jest obecnie produkowany przez wiele firm. Każda z tych firm będzie miała nieco inną politykę produkowania tych sprzętów. Najlepsze umywalki i zlewozmywaki z granitu posiadają w składzie aż 80% granitu i 20% akrylu lub innej żywicy, która tworzy trwałe i solidne połączenie pomiędzy minerałami. To właśnie to połączenie materiałów nadaje zlewowi wysoką odporność na zarysowania, ciepło i sprawia że nie straszne są mu plamy i inne zanieczyszczenia.

Istnieje pewna firma, która do swoich produktów dodaje jony srebra. Mają one zabijać bakterie, które powstają w trakcie zmywania naczyń. Wykorzystanie tej technologii sprawiło, że aż 99% powierzchni zlewozmywaka jest antybakteryjna.

Wybór zlewozmywaków

zlew-granitowyGranitowe zlewozmywaki można znaleźć w wielu różnych kolorach, z których najpopularniejszym jest czarny, brązowy i biały. Są one najczęściej stosowane w kuchniach wyposażonych w granitowe blaty i stalowe dodatki.

Jak zlewozmywaki granitowe prezentują się w kuchni sprawdzisz na stronie producenta Deante.

Materiał zlewozmywaka jest bardzo odporny na zarysowania, przez co zmywanie metalowych naczyń nie stanowi dla nas żadnego problemu. Co ważne, granit wykorzystany do produkcji jest również odporny na ciepło. Możesz na przykład wziąć gorącą patelnię prosto z pieca i wrzucić ją prosto do zlewu. Zlewozmywaki granitowe są odporne na temperaturę do 550 stopni Celsjusza. Większość dostępnych środków czyszczących w żaden sposób nie może zaszkodzić zlewozmywaki. Podobnie powierzchnia nie reaguje z kwasami żywnościowymi i naturalnymi środkami czyszczącymi.

Dodaj opinię