Kuchnia w stylu francuskim – poradnik

kuchnia francuska aranzacja

Francuskie kuchnie są wypełnione jasnymi barwami i światłem naturalnym. Styl, którego początki sięgają XVII wieku, do dziś bardzo dobrze sprawdza się w aranżowaniu różnych pomieszczeń. Szczególnie efektownie prezentuje się w miejscu przygotowywania oraz spożywania posiłków. Wnętrza urządzone we francuskim duchu wydają się większe, pozostają niezwykle eleganckie i zarazem oryginalne.

Różnorodny styl francuski kuchni wychodzi na dobre

Francuskie wnętrza łączy zamiłowanie do elegancji, jasnych barw i bogato zdobionych mebli. Poza tym bywają jednak bardzo odmienne. Styl francuski nie narzuca ściśle określonych rozwiązań. Pozwala natomiast na swobodne kształtowanie aranżacji, oczywiście z przestrzeganiem podstawowych zasad. Styl francuski w kuchni przejawia się zastosowaniem jasnych kolorów. Dominuje wśród nich biel, choć niekoniecznie w swojej klasycznej odsłonie. Wybierając meble czy farby na ścianę, warto zwrócić uwagę na złamane odcienie tej barwy. Pięknie komponują się ze sobą, a także z naturalnym kolorem drewna. Brązy najczęściej występują tu w postaci blatów kuchennych, można je jednak wykorzystać także na parkiecie. Najlepiej bazować na litych deskach, wyglądają elegancko i są ponadczasowe. Idealnie wpisują się w omawianą aranżację. Uzupełnieniem będą tu dodatki, nie tyle liczne, co efektowne. W zależności od regionu Francji, ozdobniki wnętrz są bardziej lub mniej błyszczące. W klasycznej, dosyć rustykalnej francuskiej kuchni na pewno odnajdzie się bogato zdobiony żyrandol. Najlepiej gdy ma złote lub miedziane wstawki.

Czy warto stosować styl francuski w kuchni?

Francuskie wnętrza przekonują do siebie oryginalnością i szykiem. Bazują na nieoczywistych połączeniach, przez co są ciekawe oraz przyjemne dla oka. Jeżeli zastosuje się styl francuski kuchni nie sposób będzie odmówić funkcjonalności. W takich aranżacjach nie ma przesadnie wielu dodatków, przez co pomieszczenia łatwiej utrzymać w czystości. W tradycyjnej francuskiej kuchni nie zabraknie ziół w doniczkach i świeżych kwiatów. Dzięki nim także polskie wnętrza będą pięknie pachnieć i zachęcać do chwili wytchnienia. Szczególnie godna polecenia jest lawenda, we Francji rosnąca niemal na każdym kroku. Warto postawić ją przy oknie, ponieważ odstrasza komary. Pastelowe odcienie fioletu są znakiem rozpoznawczym wnętrz inspirowanych Prowansją. Styl z tego francuskiego regionu sprawdza się szczególnie właśnie w kuchni. Łączy w sobie elegancję bogato zdobionych mebli z rustykalnymi motywami, na przykład tradycyjną ceramiką. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/3-pomysly-na-aranzacje-malej-kuchni-w-stylu-francuskim

Dodaj opinię