Kwiatowe wzory we wnętrzach – inspiracje

Kwiatowe wzory we wnętrzach – inspiracje

Kwiatowe motywy to w aranżacji wnętrz jeden z tych trendów, które bez cienia wahania można określić mianem ponadczasowej klasyki. Bo co by się nie działo, nigdy nie wychodzą z mody, co najwyżej przybierają nieco inną formę i kolorystykę, aby dopasować się do obecnie obowiązującej estetyki.

Kwiatowe wzory we wnętrzach

Decydując się na kwiatowe desenie w mieszkaniu trzeba uważać aby nie przesadzić. Najlepszą opcją jest wybór kilku detali, na których pojawi się takie wzornictwo, a następnie konsekwentne trzymanie się obranego na początku schematu. Bo, niestety, tego typu wzory są dość charakterne i ich nadmiar dałby mało elegancki, jarmarczny efekt. A gdzie najlepiej prezentują się kwiatowe motywy? Oczywiście na ścianach, na obiciach mebli, ewentualnie na dywanach, zasłonach lub obrazach. I, co warte podkreślenia, wbrew czasami pojawiającym się opiniom, taka estetyka wcale nie jest zarezerwowana wyłącznie dla stylu rustykalnego, vintage czy boho. Można ją zastosować absolutnie wszędzie, nawet w aranżacjach minimalistycznych, skandynawskich czy loftowych. Trzeba po prostu umiejętnie dobrać wzór. Oczywiście, we wnętrzach utrzymanych w stylu boho czy rustykalnym można sobie pozwolić na stosunkowo najwięcej swobody pod względem kolorystyki. Tutaj dobrze będą pasować zarówno wielobarwne kwiaty w nasyconych odcieniach, jak i nieco bardziej stonowane. Z kolei w aranżacjach minimalistycznych czy skandynawskich, a zwłaszcza w tych drugich, lepiej się ograniczyć do kolorów obowiązujących w tych konwencjach, bieli, szarości, niebieskiego czy brązów.

Kwiatowe wzory w salonie

Salon to jedno z tych wnętrz, w których bardzo często pojawiają się kwiatowe wzory. Najbardziej oczywista opcja to oczywiście tapicerka na sofie, fotelach, czy pufach, jednak tutaj nie wyczerpują się możliwości. Doskonałym wyborem są również kwiatowe wzory na ścianę pod postacią jakiejś eleganckiej tapety. Zwłaszcza, że ten dość długo krytykowany element wystroju wnętrz jakiś czas temu wrócił do łask i, jak się wydaje, na dłużej zadomowił się w panujących trendach. Może zatem warto pomyśleć o zainstalowaniu wzorzystej, kwiatowej tapety na jednej ze ścian. Takie rozwiązanie z pewnością nada całej aranżacji oryginalności i uroku, a przy tym, biorąc pod uwagę, że dostępne obecnie na rynku tapety są bardzo wysokiej jakości, posłuży nam przez długie lata. Decydując się na tapetę trzeba jednak jeszcze podjąć decyzję dotyczącą kolorystyki. Kupując barwny i wzorzysty model do monochromatycznego wnętrza nadamy mu charakteru i dynamiki. Z kolei wybierając opcję stonowaną, uzyskamy harmonijny, wyciszający efekt.

Więcej inspiracji znajdziesz w poradniku na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/kobieca-sypialnia-w-stylu-romantycznym-inspiracje-i-porady

Dodaj opinię