Mały salon w stylu glamour – poradnik

mały salon w stylu glamour

Styl glamour rządzi się swoimi własnymi prawami. To nie oznacza jednak, że wprowadzenie go do salonu, jest trudne. Wręcz przeciwnie. Posiłkując się kilkoma najważniejszymi zasadami i trzymając się ich, bardzo szybko można zaaranżować wnętrze jak z okładki najbardziej poczytnych pism.

Czym charakteryzuje się styl glamour?

Oczywiście na samym początku warto uzmysłowić sobie, czym ten styl w ogóle się charakteryzuje i jakie elementy są w nim wykorzystywane. Styl glamour to krótko mówiąc przepych, utrzymany jednak w dobrym guście. Wykorzystuje się w nim na bardzo dużą skalę różne połyskujące tkaniny oraz materiały. Najlepiej gdy mają one ciekawą fakturę, ich ozdobę stanowią ornamenty itp. Poza tym na ogromną skalę w takich wnętrzach wykorzystuje się kryształy, szkło czy też brokat. A zatem lampy z takimi elementami, gałki mebli, ramki na zdjęcia. Na rynku nie brakuje tego typu dodatków. Taki styl to również bardzo bogato zdobione poduszki, ramy luster czy też ramy obrazów. Żyrandole także w tym stylu powinny być kryształowe. W podobnym tonie utrzymywane są także kinkiety oraz lampy. Meble natomiast powinny nawiązywać do stylu barokowego. Glamour wyraża się w dwóch podstawowych kolorach, w złocie i srebrze, które musi być bardzo mocno zaakcentowane. Tak krótko można skwitować styl glamour. Daje on bardzo duże pole do popisu jeśli chodzi o aranżację pomieszczenia.

Jak zaaranżować salon w stylu glamour?

Czy aranżując salon w tym stylu, należy powstrzymywać się przed nadmiarem dodatków czy też zdobień? Zdecydowanie tak. Może nam się wydawać, że wówczas nie musimy sobie stawiać żadnych ograniczeń. W końcu chodzi o przepych. Jednak przepych może mieć dwa oblicza. Czasem jest w dobrym guście i jego granica w żaden sposób nie przekracza dobrego smaku. Innym razem może natomiast naprawdę przesadzić, przez co wnętrze stanie się po prostu groteskowe. Salon glamour aranżacje powinien mieć zatem zaplanowaną i przemyślaną. Meble oraz dodatki, warto kupować naprawdę bogato zdobione i strojne. Można jednak nieco wyciszyć całą przestrzeń korzystając ze stonowanej kolorystyki ścian, z prostych podłóg czy też drzwi. Pomieszczenie glamour w stylu nowoczesnym, jest zazwyczaj pozbawione wymyślnych form mebli. Opiera się natomiast na dodatkach, które skutecznie ożywiają całą przestrzeń. Przed rozpoczęciem aranżacji małego salonu w tym stylu, warto poszukać nieco inspiracji w tym temacie. Mogą one pomóc znaleźć równowagę w tym stylu i swoją własną drogę, ponieważ można go rozumieć na wiele sposobów. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/3-oryginalne-aranzacje-malego-salonu-w-stylu-glamour

Dodaj opinię