Na czym polega bezpłatne doradztwo finansowe?

bezpłatne doradztwo kredytowe

Celem profesjonalnego doradztwa finansowego jest pomoc zainteresowanym osobom lub podmiotom gospodarczym w doborze odpowiednich dla nich produktów finansowych. Podczas spotkania doradca przeprowadza bezpłatną analizę zdolności kredytowej klienta i na tej podstawie przedstawia dostępne produkty finansowe. Profesjonalny doradca finansowy nie jest pracownikiem banku, a także jest zobowiązany do obiektywnego prezentowania dostępnych do rynku ofert.

Doradztwo finansowe – definicja

Doradca otrzymuje wynagrodzenie bezpośrednio od banku, z którym klient zdecyduje się podpisać umowę kredytową. Opieka doradcy rozciąga się także na okres po zawarciu umowy kredytowej. Do doradcy można zgłosić się, jeżeli pojawią się problemy z kredytem, np. nagle wzrośnie rata lub opłaty dodatkowe takie jak chociażby obowiązkowe ubezpieczenie na życie. Działalność polegająca na doradztwie finansowym, znajduje się pod kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Gwarantuje to bezpieczeństwo oferowanych usług doradztwa finansowego.

Z pomocy doradcy finansowego szczególnie warto skorzystać w przypadku poszukiwania optymalnej oferty kredytu hipotecznego. Jest to zazwyczaj długoterminowe zobowiązanie, dlatego tym bardziej warto wybrać jak najbardziej korzystną ofertę.

Doradztwo finansowe dla firm

Przedsiębiorcy są przede wszystkim zainteresowani kredytami na rozwój prowadzonej działalności lub leasingiem określonego sprzętu. Zadaniem doradcy finansowego jest dobranie oferty kredytowej lub leasingowej tak, aby nie była ona zbytnim obciążeniem dla budżetu danej firmy. Cenne mogą okazać się tutaj umiejętności negocjacyjne doradców, dzięki którym możliwe jest uzyskanie indywidualnej oferty, dedykowanej konkretnemu podmiotowi gospodarczemu. Zadaniem doradcy jest także pomoc w dopełnieniu niezbędnych formalności, które poprzedzają uzyskanie kredytu firmowego.

Doradztwo finansowe dla zadłużonych

Doradca finansowy pomoże również w przypadku problemu, jakim jest tzw. spirala kredytowa. Nie zawsze jedyną opcją ratunku jest upadłość konsumencka, która pociąga za sobą poważne konsekwencje dla przyszłej zdolności kredytowej upadłego. Profesjonalny doradca kredytowy pomoże w takiej sytuacji w doborze kredytu konsolidacyjnego. Celem udzielenia takiego kredytu, jest spłata za jego pomocą niekorzystnych zobowiązań lub takich, których łączne raty przekraczają aktualne możliwości finansowe dłużnika. Rata kredytu konsolidacyjnego jest dopasowywana do możliwości finansowych dłużnika tak, aby był w stanie regularnie spłacać zobowiązanie kredytowe. Wówczas możliwe jest także wydłużenie okresu spłaty zadłużenia, co pozwoli na zastosowanie mniejszych rat. Tu również przydatne mogą okazać się zdolności negocjacyjne doradcy, które ułatwią dłużnikowi wyjście z trudnej sytuacji finansowej.

Do doradcy finansowego można także zwrócić się o poradę w przypadku kredytu frankowego. Rozmowa doradcy w imieniu klienta z przedstawicielem banku, może pozwolić rozwiązać problem już na etapie przedsądowym.

Dodaj opinię