Nowoczesne biało czarne wnętrza – zasady aranżacji

Biało czarne aranżacje wnętrz to wprost wymarzona propozycja dla miłośników stylu nowoczesnego, a w szczególności minimalizmu. Oszczędne, ponadczasowe, eleganckie kolory doskonale współgrają z tą estetyką podkreślając dodatkowo jej najważniejsze cechy.

 

Nowoczesna wnętrza biało czarne

Połączenie bieli i czerni jest dość uniwersalne. Prezentuje się dobrze w większości wnętrz, jednak szczególnie ciekawy efekt daje w dużych, przestronnych mieszkaniach z okazałymi przeszkleniami. Decydując się na taką kolorystykę w nieco ciemniejszych wnętrzach o mniejszym metrażu również możemy osiągnąć zadowalający efekt końcowy, powinniśmy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji nie można przesadzać z czernią. Najlepiej uczynić biel barwą dominującą i uzupełnić ją o kilka starannie przemyślanych, ciemnych detali. W ten sposób unikniemy niepożądanego wrażenia ciasnoty i ciemności.

 

Nowoczesne wnętrza biało czarne – salon

Utrzymany w kolorystyce czarno-białej salon to kwintesencja ponadczasowej elegancji, stylu i dobrego smaku. Trzeba jednak pamiętać, że pomimo pozornie ograniczonej palety barw, możliwości jest tu nieskończenie wiele. Najbardziej oczywiste rozwiązanie to, rzecz jasna, pomalowanie na rzeczone kolory ścian, a następnie dobranie kilku pasujących do charakteru aranżacji dodatków. Warto jednak popuścić nieco wodze fantazji i, na przykład, część ścian pokryć tapetą w biało-czarne pasy czy też wzory geometryczne. Do tego wystarczy dołożyć białe meble wypoczynkowe i kilka bibelotów aby nadać całości osobistego charakteru.

 

Nowoczesne wnętrza biało czarne – łazienka

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na biel i czerń w łazience. Wtedy na podłodze powinny bezwzględnie „wylądować” utrzymane w tych barwach kafelki. Będą się one świetnie komponować z wolnostojącą wanną na złotych nóżkach, a także mosiężną baterią podłogową. Aby wprowadzić do takiej kompozycji nieco energii i dynamiki, warto uzupełnić ją o kilka kontrastujących dodatków. Doskonałym wyborem będzie rustykalny, emaliowany dzbanek, czerwony w białe grochy, barwne ręczniki i dywaniki czy ręcznie robione zioła.

 

Podsumowanie

Czerń i biel, zwłaszcza połączone ze sobą to idealny pomysł na aranżację mieszkania. Decydując się na nie trzeba jednak pamiętać aby proporcje barw i wszelkie dodatki dobierać indywidualnie do rodzaju wnętrz i indywidualnych preferencji. Tylko wtedy bowiem unikniemy wpadki, a mieszkanie stanie się naszą dumą i miejscem, do którego z radością będziemy wracać po całym dniu pracy.

Przeczytaj również ciekawy artykuł: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/3-aranzacje-bialoczarnego-salonu-z-aneksem-kuchennym