Panele laminowane – najważniejsze informacje

Panele laminowane na podłodze

Jeżeli zamierzamy nabyć, panele laminowane, warto abyśmy zwrócili uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, w przeciwieństwie do wybranych drewnianych podłóg, zamontowanie paneli nie wymaga dużo czasu, zaś do jego przeprowadzenia, nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi. Nie musimy się także obawiać o typ podłoża, bowiem panele laminowane można ukarać nawet na właściwie przygotowanych kafelkach, ponadto zaraz po ułożeniu, można po nich swobodnie chodzić.

Za wybraniem panie, będzie przemawiać również fakt, iż w sklepach można znaleźć wiele tysięcy różnych kolorów i wzorów, zaś utrzymywanie ich w czystości jest bardzo proste. Poszukując właściwych paneli, warto zajrzeć na stronę internetową http://meister.pl/, gdzie można znaleźć bogatą ich ofertę.

Czy panele laminowane są odporne na wodę?

Bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie w pomieszczeniu kuchennych, będą wymieniane panele laminowane. Należy jednakże zdawać sobie sprawę, iż nie są one zupełnie wodoodporne, gdyż są wykonywane z tworzyw posiadających higroskopijne właściwości. Możemy zaś mówić o ich stopniu wodoszczelności, gdyż zależnie od zastosowanego rodzaju zabezpieczenia, będą się między sobą różnić tolerancją na poczet działania wilgoci. Producenci używają różnych sposobów na impregnowanie podłogowych paneli do pomieszczeń kuchennych, takich jak chociażby dodatkowa powłoka hydrofobowa na całości powierzchni, woskowanie zamków pomiędzy płytkami albo ich uszczelnianie dzięki zastosowaniu specjalistycznych listewek, które powstrzymują ciecze przed przedostawaniem się pod laminat. Na rynku dostępne są także zaawansowane systemy łączące panele laminowane, które uniemożliwiają zrezygnowanie z dylatacji, nawet na dużej przestrzeni. Jeżeli jednak dojdzie przykładów do pęknięcia rury i nie uporamy się szybko z awarią, musimy się liczyć z tym, iż nawet wodoszczelne laminowane panele, trzeba będzie wymienić.

Szczegół, który jednak robi swoje

Ważnym elementem paneli laminowanych, będą v-fugi, czyli krawędzie fazowane, które oddzielają optycznie od siebie panele. Różne formy produkujące zależnie od charakteru danej kolekcji, stosują różną wielkość fug. Dzięki temu, powierzchnia podłogi nie będzie przypominała zwykłej wykładziny PCV, zaś najprawdziwsze deski. W sklepach, znaleźć można podłogi posiadające optyczną dużą i średnią fugę, które występować mogą na dwóch równoległych do siebie albo wszystkich krawędziach.

Rozmiar ma ogromne znaczenie

Podążając za modą, niektórzy spośród producentów, postanowili do sprzedaży wprowadzić panele z nieregularnymi oraz regularnymi wewnętrznymi podziałami. W sklepach, zatem znajdziemy panele mające długość sięgającą nawet do 2050 mm. Panele powstające w nowoczesnej technologii, bardzo często wyróżniają się sporą nieregularnością, żeby możliwe było jak najłatwiejsze odwzorowanie piękna drewna naturalnego.
Podłogi wykonane z laminowanych paneli, są bardzo praktyczne podczas użytkowania, a ich pielęgnowanie, może być ograniczone naprawdę do minimum.

Dodaj opinię