Podstawowe zalety podłóg laminowanych w jodełkę

Wszyscy właściciele domów lub mieszkań marzą o pięknych i eleganckich wnętrzach. Bardzo ważny jest wybór podłogi. Wiele osób stosuje linoleum lub wykładziny podłogowe. Doskonałym rozwiązaniem są także podłogi laminowane w jodełkę. Jest to sposób urządzenia, który może nadać pomieszczeniom niebanalnego stylu. Rozwiązanie to zasługuje na większą uwagę.

Wzór w jodełkę do małych i dużych pomieszczeń

Panele laminowane w jodełkę przypominają dawniej stosowany parkiet. Są jednak dużo łatwiejsze do układania, jak również do utrzymania w czystości. Można je układać w małych pomieszczeniach, które zasługują na podkreślenie nowoczesnego stylu. W zależności od długości desek można doprowadzić do optycznego powiększenia sypialni lub salonu. Podłogi laminowane w jodełkę sprawdzają się także w dużych i przestronnych domach. Wzór na podłodze o dużych wymiarach może być odpowiednio oświetlony przez cały dzień.

Skuteczne podkreślenie stylu aranżacji wnętrza

Wzór w jodełkę może odmienić każde wnętrze, bez względu na wybrany styl aranżacji. Podłogi laminowane w jodełkę sprawdzają się zarówno w stylach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Nietypowy wygląd podłogi można połączyć z kolorem frontów meblowych lub odwrotnie, zastosować kontrasty barwne. Aby podkreślić wybrany wzór, warto pomalować ściany na jasny kolor lub wykończyć je naturalnym materiałem, takim jak kamień. Podłoga w jodełkę będzie dobrze komponować się z meblami retro i stylem vintage.

Łatwe układanie i niski koszt naprawy

Podłogi laminowane w jodełkę dostępne są w różnych odmianach. Deski mają wykończenie imitujące fakturę drewna i pozwalają na uzyskanie wyglądu naturalnego materiału przy zachowaniu niskiej ceny. Panele są możliwe do montażu bez klejenia, za pomocą systemów zatrzaskowych. Dzięki temu instalację można przeprowadzić samodzielnie, a powierzchnia nie wymaga specjalnego przygotowania. W przypadku uszkodzenia można wymienić tylko uszkodzony panel, co powoduje, że koszt naprawy lub odnowienia podłogi jest duży niższy niż w przypadku innych rozwiązań dostępnych na rynku.

Samodzielny montaż paneli podłogowych

Montaż paneli laminowanych w jodełkę wymaga suchej i równej powierzchni. Wszelkie nierówności należy wyeliminować za pomocą masy wyrównującej. Niektóre deski mają izolację akustyczną, inne można montować nawet przy wykorzystaniu ogrzewania podłogowego. Panele laminowane mogą być układane równolegle do ścian lub pod kątem 45 stopni do ściany.
Należy pamiętać o pozostawieniu szczelin dylatacyjnych w rozmiarze około 1 centymetra, aby panele nie wybrzuszały się po ułożeniu. Same deski mogą się ze sobą stykać pod kątem 45, 60 lub 90 stopni. Można je układać pojedynczo, podwójnie lub nawet potrójnie. Wszystko zależy od zamierzonego efektu. Różne sposoby montażu pozwalają dopasować wygląd podłogi do wybranego pomieszczenia oraz jego wystroju.

Panele laminowane oferowane przez Meister.pl

Szeroki wybór podłóg laminowanych w jodełkę można znaleźć w  Meister.pl. Oferowane produkty mają elegancki wygląd, dużą trwałość na uszkodzenia oraz zużycie. Deski mogą imitować kilka odmian naturalnego drewna dębowego. Podłoga jest odporna na zarysowania i stosowanie różnego typu środków chemicznych przy czyszczeniu. Dlatego panele laminowane proponowane przez Meister.pl mogą służyć długi czas. Będą stale cieszyć domowników i skutecznie przyciągać uwagę zaproszonych gości.