Regały we wnętrzach – praktyczne rozwiązania

Regał

Urządzając mieszkanie warto pamiętać o miejscu na książki. Z resztą na regale można położyć również inne przedmioty. To mebel na którym można wyeksponować ulubione drobiazgi ustawić ramki ze zdjęciami i ulubione obrazy czy grafiki. Regał nie musi stać jedynie w salonie – to miejsce idealne do przechowywania przetworów w spiżarni oraz do trzymania narzędzi w piwnicy czy garażu.

Regał w salonie

Salon to miejsce w którym spędzamy wspólny czas. Oglądamy telewizję, słuchamy muzyki, bawimy się z dziećmi, czytamy książki. Regał pozwala trzymać na wyciągnięcie ręki książki, filmy oraz ulubioną muzykę. Kupując regał, warto dostosować jego wymiary do wielkości pomieszczenia oraz do ilości rzeczy, które ma pomieścić.

Warto wybrać mebel funkcjonalny, który oprócz półek ma również szuflady i szafki. Producenci oferują regały w różnorodnej stylistyce. W klasycznych wnętrzach najlepiej będą prezentować się regały drewniane, wykonane z dębu, sosny, buku czy brzozy. Do stylu industrialnego pasują meble, łączące drewno i metal, a do nowoczesnego lakierowane na wysoki połysk.

We wnętrzach prowansalskich idealnie sprawdzi się bogato zdobiona biblioteczka pomalowana na biało. Jeśli lubicie minimalistyczny, oszczędny styl możecie samodzielnie stworzyć regał lub zakupić mebel wykonany z surowego drewna. W poradniku Vidaron pod adresem www.vidaron.pl/poradnik/jak-wykonczyc-drewniany-regal dowiecie się jak go zabezpieczyć.

Regał

Regał w spiżarni i garażu

Wybierając regał do pomieszczeń gospodarczych, warto kierować się funkcjonalnością mebla. Powinien być wytrzymały, trwały, stabilny i odporny na obciążenie. Najlepszym wyborem są meble metalowe, które są łatwe w utrzymaniu czystości.

Wytrzymają także ciężar domowych przetworów lub narzędzi do majsterkowania. Tańszym ale równie trwałym rozwiązaniem są regały złożone z metalowych ram i półek wykonanych z płyt wiórowych. Regały w spiżarni powinny sięgać aż do sufitu, w ten sposób najlepiej zagospodarujemy przestrzeń.

< Poprzedni artykuł
Następny artykuł >
Cegła czy beton?

Dodaj opinię