Co składa się na ochronę budynku?

Współczesne systemy alarmowe, których zadaniem jest ochrona majątku, zarówno osób prywatnych, jak i zakładów przemysłowych, są bardzo wysoko rozwinięte. Składa się na taki system wiele elementów, których efektem finalnym ma być odstraszenie ewentualnych włamywaczy i późniejsza pomoc w ich ujęciu. Oczywiście systemy takie cały czas są udoskonalane, więc te które są stosowane obecnie, za kilka lat pójdą w zapomnienie.

Podstawowe elementy

Podstawowym elementem takiego systemu są kamery przemysłowe zewnętrzne i wewnętrzne. Przez 24 godziny na dobę, rejestrują one i zapisują obraz, który znajduje się w ich zasięgu. Dzięki temu, gdy dojdzie do jakiegoś zdarzenia, można szybko ustalić kiedy to się wydarzyło, gdyż zawsze zapisywany z obrazem jest czas, można ustalić jak przebiegało zdarzenie, ile osób brało w nim udział, itp. Szczególnie przydatne są tu kamery przemysłowe zewnętrzne, które szczególnie gdy mają obrotowe statywy, potrafią „przeczesać” spory obszar, dzięki czemu nikt nie jest w stanie dostać się do budynku, bez zarejestrowania. Czasami, chociaż kamera wydaje się nieruchoma i w stanie spoczynku, to dzięki wbudowanym czujnikom pozwalającym wykryć ruch, szybko namierzy ona intruza i bez problemu zarejestruje jego ruchy.

Czujniki i sensory

alarmowe-czujki-dymuInnym ważnym czynnikiem systemów alarmowych, są wspomniane już czujki i sensory. To właśnie one wykrywają ruch, dźwięk czy temperaturę i przesyłają tę informację do centralnego komputera, który zajmuje się analizą przesłanych danych i podejmuje odpowiednie czynności. Może więc przesłać sygnał na Policję, może wszcząć alarm dźwiękowy i świetlny, którego zdaniem jest odstraszenie intruza.

Nigdy nie ma pewności

Ale musimy pamiętać, że żadne systemy alarmowe, nie daje nam stuprocentowej pewności, że nasz majątek będzie bezpieczny. Nawet gdy posiadamy kamery przemysłowe zewnętrzne czy wewnętrzne, nawet gdy nasz dom roi się od czujek, to zawsze może znaleźć się „fachowiec”, który będzie potrafił obejść te zabezpieczenia i niestety wykradnie nasze najcenniejsze rzeczy. Ale nie mamy się co martwić na zapas. Trzeba być optymistą i tak też patrzeć na przyszłość.

Szukasz więcej informacji?

Skorzystaj z linka, aby sprawdzić jak zbudować skuteczne i niezawodne systemy alarmowe.

Następny artykuł >
Popularne docieplania budynków

Dodaj opinię