Tylko 5 kroków dzieli Cię od wyjątkowego salonu w stylu loft!

Marzysz o pokoju w stylu loft? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę urządzając industrialny salon!

Materiały w loftowym stylu

Lofty charakteryzują się surowością i przestrzennością. Aby podkreślić te cechy wykorzystuje się cegłę lub beton, przypominające o fabrycznych korzeniach industrialnego stylu. Dobrym pomysłem jest połączenie tych dwóch materiałów, które razem stworzą przytulny chłód w salonie. Czerwona cegła idealnie sprawdzi się na ścianie lub łukach, a beton oraz jego imitacje na ścianie i podłodze. Dodatki i niektóre meble wykonywane są z miedzi i stali, które również oddają industrialny charakter. Dozwolone jest również wykorzystanie szkła, rur i wystających kabli, jako elementów dekoracyjnych.

Kolory do salonu w stylu loft

Kolorystyka wykorzystywana do aranżacji salonu loftowego jest dosyć uboga. Dominujące barwy to biel, czerń i szarość w różnych tonacjach. Ożywieniem dla tych klasycznych odcieni jest czerwień, miedź lub granat. W salonach industrialnych nie ma dużo miejsca na kolorowe, żywe dodatki. Rządzi w nich surowość i minimalizm, dzięki którym salony w stylu loft są takie wyjątkowe.

Salon industrialny z odpowiednim oświetleniem

Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w salonie w stylu industrialnym. Lampy wiszące i stojące mają być nie tylko funkcjonalne, ale również dekoracyjne. Idealne do tego typu salonów są surowe oświetlenia (np. żarówki na linkach) lub ciekawe, geometryczne kształty. Rodzajów lamp jest tak dużo, ale palety kolorystyczne ograniczają się zazwyczaj do bieli, czerni, miedzi lub szarości. Pamiętaj, że w stylu loftowym zbędne są klosze i fantazyjne desenie. Oprócz lamp dobre oświetlenie zapewniają też ogromne okna, często spotykane szczególnie w nowoczesnym budownictwie lub domach jednorodzinnych. Okna loftowe mają bardzo dużą powierzchnie i zazwyczaj podzielone są drewnianymi lub metalowymi ramkami na wiele mniejszych części.

Meble w loftowym salonie

Ilość mebli w salonie w stylu loft jest dosyć uboga, co podkreśla minimalizm i prostotę tego wnętrza. Zazwyczaj do aranżacji wybierana jest wygodna kanapa, stolik kawowy i niewielka ilość szafek.  Sofa najczęściej jest duża i stoi na środku pokoju. Dobrym rozwiązaniem jest narożnik ze skórzanym obiciem oraz kanapy z zamontowanymi drewnianymi półkami i elementami. Ciekawym pomysłem na zagospodarowanie miejsca w industrialnym stylu są metalowe regały z drewnianymi przegródkami. Aby utrzymać spójność w wystroju zainwestuj w stolik z metalowymi nóżkami lub fotel kolorystycznie pasujący do całości.

Aranżacje w stylu loft – jakie dodatki?

Chyba najbardziej istotne znaczenie w salonie stylu loftowym mają dekoracje. Tworzą one nastrój i podkreślają styl wnętrza. Najczęściej wybierane dodatki do salonu industrialnego to:

  • Czarne lub miedziane ramki.
  • Pojemniki, pudełka oraz miski o geometrycznych, ciekawych kształtach.
  • Kamienne donice.
  • Poduszki z ciekawymi wzorami lub w nietypowym kolorze
  • Kable i lampki ozdobne

Pamiętaj, że minimalizm w salonie loftowym możesz też podkreślić brakiem zasłon. Dodatkowe materiały zepsułyby aranżację i zakłóciły równowagę wnętrza. Więcej informacji znajdziecie w tym poradniku: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/salon-w-stylu-loft-5-pomyslow-na-industrialny-wystroj

Dodaj opinię