8 pomysłów na aranżację ściany nad blatem kuchennym

Oprócz wyboru mebli kuchennych, stajemy przed pytaniem jak wykończyć ścianę nad blatem roboczym i zlewem. Musimy pamiętać o tym, by to miejsce pasowało do frontów i komponowało się z całą kuchnią. Niezależnie od wybranej kolorystyki i stylu wnętrza, opcji jest kilka. Zobacz nasze najlepsze propozycje:

1. Płytki szklane nad blatem kuchennym

Szkło jest wygodnym w utrzymaniu i ciekawym elementem do umieszczenia nad blatem kuchennym. Łatwo zetrzeć z niego wszelki tłuszcz i zabrudzenia. Są także proste w montażu, mają zaokrąglone kub kwadratowe brzegi. Ostatnio modne są także płytki ceramiczne w kształcie kafelków pieca kaflowego. Warto wiedzieć, że aby uniknąć wpadki, nie wybieraj białych fug, ponieważ dość trudno je wyczyścić.

2. Farba tablicowa nad ścianę nad blatem

Ciekawym rozwiązaniem, pasującym do kuchni stylu industrialnym, loftowym czy skandynawskim, jest farba tablicowa nad blatem kuchennym. Łatwo nałożysz ją samodzielnie, wałkiem. Jeżeli chcesz by na tablicę można było przyczepiać rożne notatki czy zdjęcia, pomaluj dodatkowo to miejsce farbą magnetyczną. Farba tablicowa łatwo się czyści, daje ciekawy efekt, a przede wszystkim jest bardzo praktyczna.

3. Drewno nad blat roboczy w kuchni

Ciekawym rozwiązaniem do wykorzystania nad blat w kuchni jest drewno. Wprowadza ono przytulny wrażenie i daje poczucie swojskości wnętrza. Można wybrać różne rodzaje i odcienie, a także zdecydować się na gotowe zestawy modułowe. Aby drewno w kuchni służyło nam jak najdłużej, warto zadać o jego odpowiednią impregnację.

4. Beton w kuchni

W roli dekoracyjnej i użytkowej w kuchni dobrze sprawdzi się także beton. Będzie pasował do wnętrz w nowoczesnym stylu i praktycznie każdej palety barw. Betonowe płyty mocuje się do ścian z otworami widocznymi lub zamaskowanymi.

5. Cegła na ścianę nad blatem

Wykończenie do wnętrz rustykalnych i loftowych. Ceglaną ścianę trzeba zaimpregnować, aby ułatwić jej czyszczenie. Można też ją osłonić przezroczystą szybą. Pełnowymiarowe cegły nad blatem stosuje się rzadko. Z reguły są to ceglane płytki, których grubość nie zmniejsza pomieszczenia.

6. Naturalny surowiec w kuchni – kamień

W kuchniach na okładzinę ściany zwykle stosuje się granit, gdyż jest bardzo odporny na uderzenia, zarysowania, zmianę temperatury, zaplamienie, czyszczenie. Możliwe jest też użycie na przykałd zaimpregnowanego marmuru, piaskowca czy łupku.

7. Fototapeta – nowoczesna aranżacja w kuchni

Fototapeta nie tylko wygląda pięknie, ale jest także łatwa w użytkowaniu – wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Niewątpliwym plusem jest fakt, że możesz wybrać z tysiąca wzorów, które będą pasować do twojego wnętrza. Fototapety są jednym z najczęściej wybieranych propozycji do kuchni.

8. Tradycyjne płytki ceramiczne nad roboczy blat

W modzie pozostają wciąż tradycyjne płytki ceramiczne. Ich wybór, rozmiarów, kształtów i kolorów może przyprawić o zawrót głowy. Ostatnim krzykiem mody są płytki ceramiczny tworzące różnego rodzaju mozaiki. To ciekawy akcent, który urozmaici i uzupełni nasze wnętrze.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/sciana-nad-blatem-kuchennym-5-pomyslow-na-jej-wykonczenie

Dodaj opinię