Co powinieneś wiedzieć przed zakupem baterii umywalkowych?

Montaż baterii umywalkowych nie jest już żadnym problemem, ani tym bardziej zbyt kosztowną inwestycją. Warto wydawać pieniądze na sprawdzoną i mocno polecaną armaturę łazienkową, bo po prostu gwarantuje przyjemne i szybkie zakończenie codziennych działań higienicznych. Sprawdź w artykule podstawowe informacje o bateriach umywalkowych i sposobu ich doboru do wnętrza.

Cechy kluczowe z punktu widzenia kupującego

Rozpatrz, czy postawisz na krótką, a może długą wylewkę. Instalacja stojąca da większą kontrolę nad ewentualnym demontażem. W końcu każda bateria umywalkowa kiedyś się nudzi. Produkt klasy ściennej pozostawia po sobie trwałe ślady. Dwa uchwyty w umywalkach to najpopularniejszy standard i jednocześnie najtańszy. Natomiast jeden uchwyt zachwyca osiągnięciem oszczędności i kontroli nad strumieniem wody.

baterie-w-lazience

W standardowych domach nie poleca się natomiast baterii wymagających dodatkowego zasilania, tj. baterie bezdotykowe, wykorzystywane jednak chętnie w przedsiębiorstwach przyjmujących różnych gości, głównie w gastronomii. Zamontuj dodatkowo w baterii umywalkowej, tzw. perlator (napowietrzacz) zapewniający minimalne zużycie wody, przy maksymalnym jej wykorzystaniu. Warto też pomyśleć nad instalacją węża wysuwanego. Przydaje się w wielu sytuacjach (np. podczas mycia małego dziecka). Zakup jednej kolekcji o podobnym, opływowym kształcie to dobry pomysł.

Owalna struktura baterii uniemożliwi przedostawanie się na nią pozostałości wodnych i osadów. Wyklucz podczas montażu wszelkie załamania. Opływowa nawierzchnia, prostota (styl typowo skandynawski) da najwięcej, długoterminowej satysfakcji. Sama umywalka ma perfekcyjnie pasować do baterii, bo w wielu sytuacjach zdarza się rzecz następująca. Użytkownik, albo nie może wsadzić do końca rąk, albo ciągle trafia na końcówkę przepływu wody. Wygoda stanowi cechę kluczową. W końcu będziesz z urządzenia korzystał codziennie, mnóstwo razy.

Użyj porad w aranżacji łazienki

Przedstawiony poradnik sygnalizuje dopiero zagadnienie. Potraktuj artykuł jako wstęp do aranżacji łazienki i nie tylko. Kieruj się prostotą, niekoniecznie też najniższą ceną. Instalację baterii przeprowadzisz indywidualnie, tylko dobierz właściwy format wraz z narzędziami. Daj znać o twoich wnioskach i czy udało ci się odkryć godnego polecenia producenta. Baterie umywalkowe to doskonałe wsparcie higieniczne.

Bogaty wybór baterii umywalkowych znajdziesz w serwisie Deante.pl

Dodaj opinię