Jak używać koloru antracytowego do malowania ścian?

Ciemne kolory we wnętrzach są często bardzo ciężkim tematem. Używanie ciemnych szarości do malowania ścian może się wiązać ze stworzeniem bardzo ciężkiej atmosfery w danym pomieszczeniu. Dlatego takie kolory jak antracytowy bardziej powinny być wykorzystywane w sposób przemyślany. Przykładowo, w postaci ścian akcentowych.

Antracyt, a inne kolory

Kolor antracytowy można bardzo pomylić z szarym lub czarnym. Lecz jest to kolor który wychodzi ze skały węglowej. To znaczy że ma specyficzny dla węgla połysk, i onyksowy kolor. Ten rodzaj szarości jest bardziej głęboki i ciężki. Jego wysublimowanie świetnie nadaje się do tworzenia intymnej atmosfery w sypialni. Ten nowoczesny kolor świetnie będzie wspierać proste i modernistyczne wystroje mieszkań w mieście. Jednakże trzeba pamiętać, by stworzyć jasne akcenty w takim pomieszczeniu, ponieważ jeśli będzie za ciemny to może się kojarzyć z piwnicą, co ostatecznie nie jest czymś pozytywnym.

Antracyt w kuchni

Za pomocą mebli w kolorze antracytowym można stworzyć nowoczesny i czysty wygląd kuchni. Dla odpowiedniej aranżacji takiej kuchni trzeba zwrócić dużą uwagę na bardzo jasne oświetlenie i wykorzystanie okien jako główne źródło światła – jeśli jest to możliwe. Dzięki ciemnym farbom z połyskiem światło będzie lekko się odbijać i rozświetlać nawet te ciemniejsze zakamarki. Ten kolor idealnie pasuje do metalu, dlatego wszelkie kuchenne akcesoria, takie jak roboty kuchenne, czy kuchenka będą świetnie dopełniać aranżację. Dodatkowo dzięki ciemnemu kolorowi kuchnia będzie sprawiać wrażenie bardziej eleganckiej.

Łazienka antracytowa

Za pomocą ciemnych szarości można zrobić całkowicie wyjątkową łazienkę. One często są kojarzone z kolorem białym lub kremowym i dlatego kolor antracytowy jest bardzo odważnym wyborem. Można w tym kolorze zamówić całą armaturę łazienkową, która na pewno zrobi wrażenie na każdym użytkowniku tego pomieszczenia. Dodatkowo, po zamontowaniu dużego lustra, łazienka będzie mieć bardzo modernistyczny wygląd. Jednakże trzeba pamiętać, że takie ciemne przestrzenie bardzo łatwo mogą się zabrudzić, co trzeba mieć na względzie.

Przez swój szlachetny kolor, antracyt może być kojarzony z bogactwem, luksusem i nowoczesnością. Jednakże trzeba go używać z umiarem, ponieważ dane pomieszczenie może okazać się za ciemne i przygnębiające. Przy doborze farb trzeba przeanalizować również jak farba reaguje na dane światło i jak będzie komponować się z meblami. Jednakże jest to świetny wybór dla osób lubiących wyzwania. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/kolor-antracytowy-na-scianach-5-inspiracji

Dodaj opinię