Kuchnia w kolorze fuksji – nie tylko dla odważnych

Standardowe kuchnie w spokojnej i stonowanej kolorystyce powoli odchodzą do lamusa. Aktualnie trendami aranżacji tego pomieszczenia rządzą kolory. Jeśli chcecie, by wasz dom wyróżniał się oryginalną paletą barw, postawcie na modną teraz fuksję.

Fuksja – jaki to kolor?

Kuchnia w kolorze fuksji nada pomieszczeniu nowoczesnego zacięcia. Ta barwa stanowi kombinację czerwieni z niebieskim i jest nieco jaśniejsza od purpury. Fuksja występuje
w rozmaitych odcieniach, w zależności od proporcji kolorów. Może być zatem bardziej zbliżona do różu, purpury, czy czerwieni. Zastosowana w kuchni sprawi, że wnętrze stanie się bardziej energetyczne i wyrafinowane, a także podkreśli jego charakter.

Jak urządzić wnętrze w kolorze fuksji?

Jeśli preferujecie intensywne, kolorystyczne akcenty możecie zastosować tę barwę na większą powierzchnię. Gdy z kolei wolicie delikatne i subtelne warianty, fuksja znakomicie sprawdzi się
w roli detali. Ten kolor połączony z bielą nada pomieszczeniu szlachetności. Zdecydujmy się zatem na zamontowanie mebli kuchennych w tej intensywnej barwie, a jako kolorystyczne przełamanie wstawmy biały stolik z krzesłami oraz pomalujmy ściany na biało. Odmiennym wariantem aranżacyjnym będzie pomalowanie pomieszczenia na odcień fuksji i zastosowanie jasnych, kuchennych mebli, najlepiej z błyszczącymi frontami. Gdy chcemy, by fuksja występowała tylko jako detal – postawmy np. na blat w tym kolorze bądź wykorzystajmy jedynie na fragment ściany. Innym, ciekawym pomysłem będzie wykorzystanie kafelek w tym odcieniu. Fuksja prezentuje się znakomicie także z naturalnymi surowcami, takimi jak drewno. Zastosujmy zatem we wnętrzu drewniane szafki, stoły oraz krzesła. Połączenie czerni z purpurowymi akcentami w kuchni, doda temu pomieszczeniu szyku i elegancji. Zamontujmy więc czarne, kuchenne blaty i zestawmy z kontrastową meblościanką w kolorze fuksji.

Jakie zastosować dodatki do wnętrza w kolorze fuksji?

W naszej kuchni w kolorze fuksji możemy wykorzystać całą gamę ciekawych dekoracji. Pamiętajmy jednak, aby nie uzyskać efektu przytłoczenia i przesycenia tą jedną barwą. Gdy nasze ściany zostały pomalowane na biało bądź w innym jasnym odcieniu, zaopatrzmy się w barwne akcesoria. Mogą to być miski, talerze, czy kubki w kolorze fuksji, a także doniczki, rękawice, pojemniki na żywność czy zasłony na okna. Ściany możemy przyozdobić purpurową fototapetą, czy obrazem. Stoły nakryć obrusem w tym odcieniu bądź bieżnikiem. Świetnie sprawdzi się także dywan w odcieniu fuksji. Jednak gdy ta barwa jest w naszej kuchni dominująca, zaopatrzmy się w białe, czarne bądź ewentualnie szare akcesoria. Wykorzystajmy lampy w kolorze czarnym bądź srebrnym, zegary, czy ciemne okapy kuchenne. Doskonałym rozwiązaniem będzie także wykorzystanie drewnianych dodatków.

Kuchnia w kolorze fuksji to nietuzinkowe i nowoczesne rozwiązane aranżacji wnętrza. Dzięki licznym pomysłom oraz inspiracjom stworzymy przyjazne i energetyczne kuchenne wnętrze odpowiadające naszym potrzebom i zmysłom estetycznym.

 

Dowiedz się więcej o aranżacji kuchni w kolorze fuksji z poradnika na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/7-zestawien-zywych-kolorow-farb-do-wnetrz

Dodaj opinię