Lampy sufitowe – rodzaje i zastosowanie

W światowej produkcji pojawia się coraz to nowsze i ciekawsze wzornictwo lamp. Lampy sufitowe są tradycyjnym elementem wystroju wnętrz. Znajdziemy je w każdym domu. Znane, ale cały czas unowocześniane. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą modą oświetleniową.

  • Listwy sufitowe – nie duże i dekoracyjne o nieregularnym kształcie. Przeważnie chromowane. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Źródła światła są przymocowane do ruchowych elementów, dzięki czemu każdą żarówkę można ustawić w innym kierunku. To przydatna funkcja podczas, gdy w pokoju znajduje się kilka osób wykonujących różne czynności.
  • Plafony niewielkich rozmiarów, o zwartej bryle mogą być stosowane w niskich pomieszczeniach. Można je spotkać w poczekalniach. Znajdą zastosowanie również przy niewielkim metrażu np. w korytarzu czy spiżarni. Plafony sprawdzą się także w pokojach dziecięcych, im wyżej znajduje się lampa od głowy dziecka tym bezpieczniej.
  • Lampy wiszące kategoria pomiędzy plafonami a żyrandolami. Te lampy sufitowe charakteryzują się pośrednimi rozmiarami. Idealnymi do salonów czy jadalni. Posiadają wiszące elementy takie jak: chromowane koraliki, aluminiowe klosze lub metalowe stożki. W nich umieszczone są żarówki. Obecnie projektowane są w każdym stylu.
    Najpopularniejsze są błyszczące z wiszącymi ozdobami. Imitacją tych lamp są nowoczesne lampy świetlówkowe.
  • Żyrandole – choć nie jest montowany bezpośrednio przy suficie, powoli zaczyna przechodzić do kategorii lamp sufitowych. Składa się z zazwyczaj z kilkunastu źródeł światła.&nbsp

Dodaj opinię