Stylowo, czyli sypialnia w niebieskim kolorze

Czego wymaga się od sypialni? Rzecz jasna tego, aby była jednocześnie stylowa i odprężająca. Sypialnia to pomieszczenie, które powinno uspokajać od samego wejścia. Dlatego tak ważne jest dobre zaaranżowanie, na które wbrew pozorom trzeba poświęcić sporo uwagi i czasu. Kolor, który spełnia obydwa wcześniej wymienione czynniki to niebieski – szlachetny i relaksacyjny. Nikt by się nie powstydził sypialni w takiej kolorystyce. Oto wskazówki i inspiracje niebieskiej sypialni. Dowiesz się z czym łączyć kolor niebieski oraz to jak dane połączenie kolorystyczne oddziałuje na każdego.

Porady dla niebieskiej sypialni

Mały pokój – Jeśli Twój pokój nie należy to za dużych, wybierz jak najjaśniejszy odcień niebieskiego. Kolor z domieszką białego koloru rozświetli, ale również powiększy wnętrze. Gdybyśmy wybrali ciemny odcień niebieskiego, pokój mógłby przytłaczać do takiego stopnia, że nie chcielibyśmy w nim przesiadywać.
Duży pokój – Można zaszaleć. To żaden problem umieścić ciemny wariant tego szlachetnego koloru. Jeśli wybieramy ciemne ściany do sypialni – złagodźmy je jaśniejszymi elementami.

Sypialnia szaro-niebieska

Taka kolorystyka sypialni może z lekka przygnębiać, a to dlatego, że sam szary kolor kojarzy nam się ze smutkiem i brakiem nadziei. Na ratunek temu kolorowi wkracza niebieski – kolor, który ożywi i przywróci nadzieję. To łagodne, i na przekór kontrastowo znaczeniowe połączenie „otuli” pomieszczenie oraz doda uczucia spokoju. Odcień niebieskiego, powinien być soczysty. Tylko w taki sposób uzyskamy zamierzony efekt witalności. Postaw koniecznie na złote akcesoria. Ta mieszanka będzie pasowała do nowoczesnego stylu.

Sypialnia biało-niebieska

Niebieskie niebo, a na nim delikatne białe obłoki, jest to pierwsze skojarzenie z tym zestawieniem. Trzeba przyznać, że patrzenie w niebo może przyprawić o zawrót głowy, ale na pewno nie w przypadku tego połączenia kolorystycznego w sypialni. Chyba, że w pozytywnym sensie. Najbardziej szykowne kolory dodadzą elegancji i stylu. Duże lustro doda przestrzenności i odbije piękno tych kolorów. To połączenie będzie wręcz idealne do pomieszczenia w stylu Hamptons.

Sypialnia ciemnoniebieska

Ciemnoniebieska sypialnia może wydawać się z lekka mroczna. Jest to jednak błędne założenie. Relaks z klasą to definicja sypialni w tym odcieniu. Warto by było dodać jakiś jaśniejszy i weselszy akcent. Przepięknie komponuje się z barwą żółtą lub złotymi elementami. Dodane złoto będzie nawiązywało do stylu glamour.

Sypialnia beżowo – niebieska

Beż i niebieski to często spotykane zestawienie, tym bardziej we wnętrzach sypialnianych. Taka aranżacja nada zmysłowości i nastrojowości. Meble tj. szafa, czy łóżko zrobione z drewna będą idealnie dopasowywały się do koloru beżowego, niebieski zaś będzie je podkreślał. Ponadto wszystkie te kolory optycznie powiększą pomieszczenie. Urządzenie w taki sposób może być odzwierciedleniem stylu kolonialnego.

Więcej dowiesz się na: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/stylowa-sypialnia-w-niebieskim-kolorze-inspiracje

Następny artykuł >

Dodaj opinię