Wprowadzenie stylu kolonialnego we wnętrzach

Styl kolonialny wprowadza pewnego rodzaju dzikość do naszego wnętrza. Jest to połączenie brytyjskiej elegancji z naturą oraz wyróżniające kolorystycznie drewno, które jest nierozłącznym elementem tej estetyki. Styl, przy którym można się pokusić o stwierdzenie „domowej dżungli” robi niesamowite wrażenie nie tylko na naszych gościach, ale na co dzień zaskakuje również nas. Gratka dla kolekcjonerów. Niezastąpione przeniesienie dalekich podróży do naszych pomieszczeń. Tak niekonwencjonalne połączenie wprowadzone do naszego domu, sprawia, że czujemy się wolni.

Konkretne wnętrza w stylu kolonialnym

Łazienka
Łazienki w stylu kolonialnym są klasyczne i szykowne. Aby wprowadzić wymarzony efekt musimy pamiętać o głównej zasadzie: jak najbliższej natury. Na podłodze zastosuj surowe, płytki ceramiczne. Ten łatwy w czyszczeniu materiał będzie idealnie dopasowany do całej reszty, pomimo kolorystycznego odejścia. Do stylu kolonialnego najlepiej będzie pasowała wanna wolno-stojąca z klasycznymi kurkami. Umywalka w drewnianym, postarzałym blacie nada charakteru, a wszystkie pozłacane dodatki nie będą odbiegały od całościowej kompozycji. Ciepłe oświetlenie będzie przypominało egzotyczny zachód słońca, który jednocześnie będzie działał na nas relaksująco.

Sypialnia kolonialna

Poprzez dobór odpowiednich mebli możesz skomponować idealnie wzorowaną na styl kolonialny sypialnie. W pokoju główną rolę odgrywa potężne łóżko z baldachimem, jest to główna i obowiązkowa rzecz, która powinna się w niej znaleźć. Narzuta z etnicznym wzorem oraz poduszki w kolorystyce kolonialnej (zielony, pomarańcz, beżowy) będą trafem w dziesiątkę. Nie obejdzie się również bez innych klimatycznych dodatków. Konieczny jest tutaj wiklinowy puf oraz ceramiczne wazy z egzotycznymi zdobieniami. Jednym z ważnych punktów jest również dywan, który imitowałby zdartą zwierzęcą skórę albo posiadał prosty wzór zwierzęcy lub etniczny jak w przypadku narzuty. W sypialni w stylu kolonialnym nie może zabraknąć komody lub szafy wykonanych ze specjalnego drewna, tj. mahoń lub drzewo sandałowe. Jeśli będziemy mieć nadal kawałek wolnego metrażu warto zaopatrzyć się w skrzynię, w starym stylu i umieść „w nogach” łóżka. Dopełnieniem całości będą urozmaicone pamiątki z podróży, stare mapy lub plany.

Kuchnia w stylu kolonialnym

Kuchnie zaaranżowane w stylu kolonialnym cechują się przede wszystkim przejrzystością dzięki połączeniu jasnego beżu na ścianach z akcentami ciemnego brązu lub zieleni. Są to pomieszczenia z ciepłym naświetleniem. Decydując się na styl kolonialny warto wziąć pod uwagę meble, które sprawiają wrażenie masywnych i będą wykonane ze specjalnego, egzotycznego drewna. Lodówka oraz zmywarka nie powinny się wyróżniać kolorystycznie. Najlepszym wyjściem będzie zabudowa, czyli niepozorne ulokowanie tych urządzeń elektrycznych, przypominających zwykłe szafki. Akcesoria do kuchni, takie jak misy, talerze czy kubki, które utrzymają klimat egzotyki i orientu powinny być wykonane z ręcznie ozdobionej ceramiki. Świetnym pomysłem będą również wiklinowe kosze na owoce. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/6-pomyslow-na-wprowadzenie-stylu-kolonialnego-do-wnetrza

Dodaj opinię