Wnętrza w orientalnym stylu

Nowoczesne wnętrza

Jeśli marzysz o wnętrzach rodem z „Księgi tysiąca i jednej nocy”, to styl orientalny jest dla ciebie. Połączenie kultury Japonii, Chin i Indii to oryginalna i nasycona mieszanka, przeznaczona tylko dla odważnych.

Styl orientalny – dla kogo?

Styl orientalny w swojej pełnej okazałości nie sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Mnogość dodatków i intensywność kolorów nie będą dobrze wyglądały w niewielkich pomieszczeniach. Styl orientalny lubi przestrzeń. Jednak nie oznacza to, że mieszkając w bloku nie możesz wprowadzić orientalnych dodatków czy zmienić koloru ścian w salonie.

Postaw na indyjskie dodatki – bawełniane i jedwabne tkaniny ozdobione techniką batiku czy haftu, abażury zrobione z koralików oraz figurki przedstawiające hinduskie bóstwa. Jeśli pragniesz urządzić dom w stylu orientalnym, to masz dużo więcej możliwości. Swoje wnętrza możesz zaaranżować tak, by wyglądały jak żywcem wyjęte z bollywoodzkich filmów.

Egzotyczne kolory ścian w salonie

W Indiach jednym z najważniejszych kolorów jest czerwień. Kojarzona jest z radością, zmysłowością i czystością – ożywi każde wnętrze i doda mu charakteru. Nie polecamy, jednak malowania wszystkich ścian na kolor czerwony – najbezpieczniej będzie zdecydować się na wyróżnienie jednej ściany lub pomalowanie wnęki. Indie to też inne wyraziste kolory – fiolet, ciemny róż, złote dodatki oraz naturalne drewno.

Jeśli preferujesz bardziej stonowane kolory, możesz zainspirować się wnętrzami japońskimi i połączyć biel z beżami lub brązami. Pamiętaj jednak, że wnętrza w tym stylu są urządzone oszczędnie, z mniejszym przepychem. Cechuje je za to większa funkcjonalność i harmonia.

Więcej inspiracji dla wielbicieli egzotycznych kolorów przygotowała marka Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/egzotyka-w-salonie-sprawdzone-kolory-do-salonu

Dodaj opinię