Zestawienia żywych kolorów do wnętrz

wyraziste zestawienia kolorów

Wyraziste barwy określa się też jako wesołe. Jeśli znajdą się w mieszkaniu, ożywią aranżację i dodadzą wnętrzom pogody. Ciekawie wygląda, jeśli we wnętrzach znajdą się dwa takie kolory. Zieleń czy żółty, ale nie żadne pastele czy zszarzałe odcienie, a żywe barwy – to ciekawy wybór dla wnętrza. Wnętrzu na pewno nie będzie brakować wyrazu, a domownikom pogody. Inne żywe kolory, jakie mogą pojawić się w mieszkaniu, to np. niebieski, różowy, pomarańcz. Zestawienia kolorów w żywych odcieniach to uczta dla oka i jeszcze atrakcyjniejsza aranżacja. Są różne sprawdzone połączenia barw. Każda propozycja wprowadzi nieco inny klimat.

Jak ożywić wnętrze mieszkania

Wnętrza można ożywić na różne sposoby. Tkaniny w duże wzory, atrakcyjne fototapety, akcenty w wyrazistym kolorze – takie i podobne pomysły dodają dynamiczności aranżacji. Mocniejszy efekt jest, kiedy żywy kolor pojawia się jako jeden z dominujących. Dwa kolory nie muszą działać mocniej niż jeden, to zależy od koloru i jego odcienia. Jednak, jak ożywić wnętrze w taki sposób się zamierza, to można zyskać ciekawszą aranżację.
Dwa kolory to możliwość zyskania dokładnie takiego klimatu wnętrza, jaki najbardziej się ceni. Każdy z tych dwóch kolorów może pojawić się na ścianie. To popularny obecnie trend. Może także jedna z tych barw znaleźć się na ścianie, a druga na meblach i tkaninach.

Atrakcyjne zestawienia kolorów ścian

Modny jagodowy warto zestawić z jasnym odcieniem zieleni. Jest to aranżacja energetyczna, ale i zarazem relaksująca. To dobry wybór do salonu, czyli pokoju, w którym się wypoczywa i rozmawia z innymi. Bardziej relaksująco będzie, jeśli zielony połączy się z niebieskim. Jednak do takiego zestawienia kolorów trzeba dodać cieplejsze dodatki. Inny pomysł, jak ożywić wnętrze mieszkania, by było też relaksująco, to połączenie zielonego z żółtym. Mieszkanie będzie pogodne i jasne.
Pomarańcz i żółty to propozycja do dużych wnętrz. Dwa ciepłe i żywe kolory będą optycznie pomniejszać. Pomarańczowy z żółtym to przepis na energetyczne, ciepłe i przytulne mieszkanie. Zupełnie inny klimat stworzy połączenie niebieskiego z żółtym. To klimat beztroski, wakacji i wypoczynku. Atrakcyjne zestawienia kolorów ścian to także niebieski z różem i barwą bordową. Będzie bardziej przytulnie, ale i oddziaływanie niebieskiej barwy będzie wystarczająco silne, by czuć się błogo i spokojnie.
To kilka najciekawszych połączeń. Jedne są bardziej relaksujące, inne energetyczne. Są wśród nich i takie zestawiania kolorów, które mają jedno i drugie oddziaływanie równie silne. Każde połączenie żywych barw ożywi wnętrze. Będzie ciekawie. Ważne jest, by znaleźć takie połączenie, które będzie najbardziej pasować do gustu, osobowości i potrzeb. To może być i jakiś oryginalny wybór, ale też jedno z popularniejszych zestawień. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/7-zestawien-zywych-kolorow-farb-do-wnetrz

Dodaj opinię