Zlewozmywak w otwartej kuchni

zlewozmywak w otwartej kuchni

Kuchnia otwarta na salon to bardzo popularny trend aranżacyjny. Coraz częściej kuchnia przestaje być przestrzenią, w której tylko się zmywa i przygotowuje posiłki. Staje się ona wizytówką domu i razem z salonem tworzy przestrzeń reprezentacyjną. Jak jednak zaplanować przestrzeń zmywania, by pozostała funkcjonalna, a jednocześnie pięknie się prezentowała?

Zlew ozdobą kuchni?

Coraz częściej zlewy kuchenne zaskakują formą, dlatego mogą stanowić idealne dopełnienie wystroju. Interesującym rozwiązaniem jest zakup zlewu i blatu w tym samym kolorze, co pozwala zachować jednolity, harmonijny wygląd. Podobny efekt uzyskamy, decydując się na zlew podwieszany – pozwoli to uniknąć dodatkowych łączeń, które z biegiem czasu mogą wyglądać nieestetycznie. Zlew powieszany polecany jest zwłaszcza do minimalistycznych wnętrz, gdyż pozwala zachować kształt zabudowy.

Kolejnym rozwiązaniem jest dopasowanie zlewu to stylu kuchni. W przypadku wnętrz nowoczesnych, producenci oferują szeroki wybór rozwiązań. Nowoczesne zlewozmywaki cechują się prostotą, a także możliwością montażu, która pozwala ujednolicić przestrzeń zmywania. W kuchniach klasycznych można zastosować zlew modułowy, który odznacza się od zabudowy, często wyróżniając się widocznym frontem.

Idealna bateria

Nie zapominajmy o baterii, która będzie stanowiła doskonałe uzupełnienie naszego zlewu. Dla nowoczesnych kuchni polecamy zgeometryzowane wzory, dobrane kolorystycznie do zlewu, natomiast dla klasycznych – stylizowane baterie o ciekawych formach, w kolorach miedzi i starego złota.

Równie ważny co stylistyka naszego zlewu, jest wybór produktów wysokiej jakości, którymi będziemy cieszyć się przez lata. Firma Deante ma w swojej ofercie kolekcje nowoczesnych zlewozmywaków, które doskonale wpisują się w minimalistyczne wnętrza. Seria Soantina jest wyposażona w praktyczne maskownice ze szkła hartowanego, które pozwalają ukryć zlew i jego zawartość. Nad projektami zlewozmywaków Deante pracują młodzi projektanci, dzięki czemu oferta marki nie przestaje zaskakiwać.

Dodaj opinię